Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2022, 08:04

autor: Adrian Werner

Half-Life: Alyx otrzymało nieoficjalny dodatek; wygląda imponująco

Ukazał się projekt Levitation, czyli mod dodający nową, kilkugodzinną kampanię fabularną do gry Half-Life: Alyx.

Źródło fot. FMPONE
i

Doczekaliśmy się wreszcie premiery projektu Levitation, czyli wielkiej modyfikacji do Half-Life: Alyx. Możecie ją pobrać za pośrednictwem Steam Workshop.

Projekt oferuje nową kampanię fabularną, która wystarcza na ok. 3-4 godziny zabawy. Wcielamy się w Alyx, która powraca do Miasta 17. Fabuła obraca się wokół tajemniczej lewitującej struktury oraz członków ruchu oporu, którzy zaginęli, próbując ją zbadać.

  1. Levitation w Steam Workshop

Powstawanie takich modyfikacji cieszy tym bardziej, że wiele wskazuje na to, iż studio Valve odpuściło sobie inwestowanie w gry VR. Odchodzenie od tej kategorii widać zresztą również w serwisie Steam. Wpierw sekcję sprzętową zmieniono tak, aby więcej miejsca zajmował Steam Deck, a kilka dni temu po raz pierwszy usunięto banner reklamowy Valve Index z głównej strony.

Przynajmniej na razie rozwój VR na Steamie muszą więc przejąć sami fani. Na szczęście pod tym względem moderzy nie zawodzą. Levitation nie jest jedynym ciekawym projektem tego typu wydanym w bieżącym roku. Kilka miesięcy temu ukazało się wyśmienite Half-Life: Incursion, oferujące serię aren, gdzie musimy walczyć z falami wrogów. Dużą popularnością cieszy się także seria Gunman Contracts, zainspirowana filmami gangsterskimi. Ponadto dwa miesiące temu wydano Half-Life 2: VR Mod, czyli projekt adaptujący kampanię HL2 na wirtualną rzeczywistość.

  1. Recenzja Half-Life: Alyx – najlepsza gra, w którą nigdy nie zagracie
  2. Strona internetowa Valve Software