Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2010, 13:28

Heroes of Might and Magic VI na tegorocznym Gamescom?

Firma Ubisoft wyjawiła, jakie gry zaprezentuje na sierpniowym Gamescom. Wśród wymienionych tytułów znalazł się nienazwany projekt, który ma duże szanse stać się spełnieniem marzeń miłośników cyklu Heroes of Might and Magic.

Firma Ubisoft wyjawiła, jakie gry zaprezentuje na sierpniowym Gamescom. Wśród wymienionych tytułów znalazł się nienazwany projekt, który ma duże szanse stać się spełnieniem marzeń miłośników cyklu Heroes of Might and Magic.

 

Heroes of Might and Magic VI na tegorocznym Gamescom? - ilustracja #1

Heroes of Might and Magic V

 

Tytuł określany jest jako strategia z elementami RPG, co świetnie pasuje do wspomnianej serii. Wieści pojawiły się na niemieckich serwisach Gamestar i PCGames, jednak szybko zostały usunięte. Wszystko wskazuje na to, że redakcje obu stron popełniły po prostu falstart. Jeśli tak było, to próba ukrycia błędu się nie powiodła, gdyż internetowe fora zapełniły się entuzjastycznymi wypowiedziami fanów cyklu.

Wszyscy zakładają, że chodzi o Heroes of Might and Magic VI, ponieważ już od pewnego czasu ludzie związani z Ubisoftem (obecnym właścicielem marki) dają do zrozumienia, że ten projekt naprawdę znajduje się w produkcji. Największą podpowiedź otrzymaliśmy w sierpniu zeszłego roku. Wtedy to na wywiad video odnośnie przeznaczonej na konsole NDS gry Might and Magic: Clash of Heroes ludzie z Ubisoftu stawili się w podkoszulkach z napisem "Heroes of Might and Magic VI". Puszczając do widzów oko mówili, że nie mogą zdradzić niczego na temat przyszłości cyklu, ale zapewniają, że seria jest im bardzo bliska.

 

Heroes of Might and Magic VI na tegorocznym Gamescom? - ilustracja #2

Heroes of Might and Magic V

 

Ostatnią pełnoprawną odsłoną cyklu było wypuszczone w 2006 roku Heroes of Might & Magic V, które doczekało się dwóch dodatków. Ostatnio Ubisoft podejmuje również próby dotarcia do nowej publiczności, czego przejawem jest przeglądarkowa strategia Heroes of Might and Magic Kingdoms oraz azjatyckie MMO zatytułowane po prostu Heroes of Might and Magic Online. Mimo to, dla fanów cyklu są to jedynie przekąski i z niecierpliwością wypatrują oni pełnoprawnej kontynuacji swojej ukochanej serii.

Istnieje jeszcze druga, znacznie miej prawdopodobna możliwość. Mianowicie, w listopadzie 2008 roku firma Ubisoft wykupiła studio Massive Entertainment. Zespół ten posiada olbrzymie doświadczenie w produkcji gier strategicznych, które zdobył przy produkcji tytułów takich jak World in Conflict czy seria Ground Control. Nie wiemy dokładnie, nad czym obecnie pracują, ale jakiś czas temu ich nowy właściciel zdradził, że Massive ma pomóc firmie w wejściu na rynek MMO. Możliwe więc, że na Gamescom zostanie ujawniony właśnie ten projekt. Znacznie więcej jednak przemawia za tym, że będzie to Heroes of Might and Magic VI.