Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2009, 09:50

autor: Gambrinus

Tony Hawk: RIDE 2 już w produkcji

Seria gier deskorolkowych sygnowanych nazwiskiem Tony’ego Hawka czasy swojej największej świetności ma za sobą. Bardzo podobne schematy rozgrywki ale też nieudane innowacje sprawiły, że ostatnie inkarnacje cyklu – jak Proving Ground - nie spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami recenzentów.

Seria gier deskorolkowych sygnowanych nazwiskiem Tony’ego Hawka czasy swojej największej świetności ma za sobą. Bardzo podobne schematy rozgrywki ale też nieudane innowacje sprawiły, że ostatnie inkarnacje cyklu – jak Proving Ground - nie spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami recenzentów. Tytuły odpryskowe na konsolki przenośne również nie przywróciły serii lekko nadwyrężonego prestiżu. Mowa tu szczególnie o Tony Hawk’s Motion na Nintendo DS, które okazało się być wyjątkowo niedopracowanym produktem.

Potrzeba zmian a także popularność nietypowych kontrolerów spowodowała, że w najnowszej części serii - Tony Hawk: RIDE, wprowadzono imitację deskorolki, która miała zapewniać niespotykane wcześniej wrażenia z wirtualnej jazdy.

Na sklepowe półki gra przeznaczona na Xboxa 360, PlayStation 3 i Nintendo Wii w Stanach Zjednoczonych trafiła 17 listopada, natomiast Europa musi poczekać do 5 grudnia. Zaledwie kilka dni po amerykańskiej premierze patron serii w wywiadzie przeprowadzonym przez serwis GameSpot oświadczył, że prace nad sequelem już się rozpoczęły. Tony Hawk stwierdził, że najnowsza gra wykorzystała zaledwie ułamek możliwości nowego kontrolera i niektóre elementy rozgrywki będą wymagały usprawnienia.

Czyżby pospieszne informowanie o potrzebach ulepszeń to reakcja na niezbyt życzliwe pierwsze recenzje? Na chwilę obecną Tony Hawk: RIDE na Metacritic posiada średnią ocen na poziomie niewiele większym niż 50 %.

Ponadto, skater przedstawił wstępne plany szerszego wykorzystania nowego kontrolera. Hawk uważa, że idealnie spisywałby się również w grze poświęconej snowboardowi oraz surfingowi. Przy okazji wyraził uznanie dla Kelly Slater’s Pro Surfer, tytułu który ukazał się w 2002 roku i nigdy nie doczekał się kontynuacji.

W jakim kierunku faktycznie pójdzie Activision przekonamy się niebawem a na ocenę najnowszej części serii deskorolkowej musimy poczekać do grudnia.

Tony Hawk: RIDE 2 już w produkcji - ilustracja #1
gry