Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Wonders (PC)

Age of Wonders PC

Strategia turowa rozgrywająca się w świecie fantasy, która czerpie garściami z takich serii jak King’s Bounty oraz Heroes of Might and Magic. W produkcji wcielamy się w przywódcę jednej z dwunastu ras i rozpoczynamy wielką przygodę.

Strategiczne | turowe | elementy RPG

PC Windows
Okładka Age of Wonders (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25listopada1999

11marca2000

pudełko PL

Age of Wonders łączy w sobie elementy wciągającej powieści fantasy, gry przygodowo-fabularnej oraz klasycznej strategii turowej. W pierwszych dniach istnienia świata nad całym żywym stworzeniem panował Elven. Po nim na tron wstąpił król-czarownik Inioch, który mądrze równoważył siły światła i ciemności do czasu pojawienia się nowej rasy, zwanej Ludźmi.

Ludzie zwabieni splendorem i pięknem Doliny Cudów, wkroczyli do niej i do dworu Elvena, po długotrwałym oblężeniu. Król Inioch wraz ze swoim dworem, niezdolny powstrzymać barbarzyńców, został okrutnie zgładzony. Śmierci uniknął jedynie najstarszy syn Iniocha - książę Meandor, który zdołał uciec i założyć tajną sektę - Kult Burz. Po niekończących się wojnach, na ziemi zapanowuje pokój. Jednakże nad Doliną Cudów i dworem Elvena zapala się gwiazda zapowiadająca wielkie zmiany lub kataklizm. Kult Burz wyrusza na wojnę...

  • Łatwy w użyciu interfejs.
  • 16-bitowa grafika w rozdzielczości do 1280x1024.
  • Nieliniowe kampanie z możliwością różnych zakończeń.
  • Dwanaście ras, każda odmienna charakterem, słabymi i mocnymi stronami.
  • Duże, szczegółowe mapy.
  • System punktów doświadczenia umożliwiający graczowi wpływanie na rozwój postaci.
  • Setki przedmiotów i czarów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 12  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 562 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania sprzętowe Age of Wonders

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 266MHz
  • 32MB RAM
Zimowa wyprzedaż na GOG.com – gry do 85% taniej, Age of Wonders za darmo
Zimowa wyprzedaż na GOG.com – gry do 85% taniej, Age of Wonders za darmo

wiadomość4 grudnia 2014

Dzisiaj startuje zimowa wyprzedaż na rodzimym GOG.com. Trwać będzie ona 48 godzin, co godzinę oferując nowe okazje. Rozdanych za darmo także zostanie 250 tysięcy kopii gry Age of Wonders.

Age of Wonders: Shadow Magic w produkcji
Age of Wonders: Shadow Magic w produkcji

wiadomość4 maja 2003

Od momentu rynkowej premiery ostatniej gry z serii Age of Wonders (czyli The Wizard’s Throne) minął już blisko rok, jednak rozwój samego cyklu nie został zatrzymany. Otóż firma Gathering poinformowała, iż holenderski zespół Triumph Studios już od jakiegoś czasu pracuje nad kolejną częścią tej popularnej strategii turowej. Produkcja będzie nosiła podtytuł Shadow Magic i pozwoli nam przenieść się do, znanego z poprzednich wydań, fantastycznego świata, w którym Nowe Imperium rozpoczęło atak na Antyczne Rasy...

Wrażenia z Age of Wonders II: The Wizard’s Throne

wiadomość2 czerwca 2002

Dzięki uprzejmości firmy PlayIt miałem w ten weekend przyjemność przetestować prasową wersję wyprodukowanej przez Triumph Software gry strategicznej Age of Wonders II: The Wizard’s Throne. Gra ta pod koniec tego miesiąca zawita na polskie półki sklepowe, jeśli wiec macie ochotę to zapraszam do przeczytania moich wrażeń z rozgrywki.

Powstanie Age of Wonders II: The Wizard's Throne

wiadomość27 stycznia 2001

Fanów wydanej w 1999 roku strategii turowej Age of Wonders ucieszy zapewne informacja, iż powstanie kolejna część tej gry.

Myth III i Age of Wonders 2 na początku 2002 roku

wiadomość5 stycznia 2001

W promocyjnym kalendarzu wydawcy Gathering of Developers znalazły się informacje o dwóch nowych tytułach. Mają to być Myth III: The Wolf Age i Age of Wonders 2: The Wizard's Throne, sequele do bardzo znanych gier.