Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2010, 17:36

Heroes of Might & Magic VI - wyciekły pierwsze screeny i zwiastun [news zaktualizowany]

Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego marki Heroes of Might & Magic, w temacie poświęconym plotkom i spekulacjom związanym z ewentualną kontynuacją serii, opublikowane zostały dwie grafiki prezentujące długo oczekiwaną „szóstkę”. Jedna z nich jest bezpośrednim zrzutem ekranu z rozgrywki.

Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego marki Heroes of Might & Magic, w temacie poświęconym plotkom i spekulacjom związanym z ewentualną kontynuacją serii, opublikowane zostały dwie grafiki prezentujące długo oczekiwaną „szóstkę”. Jedna z nich jest bezpośrednim zrzutem ekranu z rozgrywki. Osoba, która je opublikowała, zarzeka się Heroes of Might & Magic VI jest w produkcji – do ujawnienia gry ma dojść 18 sierpnia, w trakcie targów gamescom w Kolonii.

Heroes of Might & Magic VI - wyciekły pierwsze screeny i zwiastun [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Z uwagi na fakt, że wątek jest regularnie „czyszczony” z postów najprawdopodobniej nieodpowiadających firmie Ubisoft, czyli wydawcy marki HoMM, wgląd do obrazków i ich opisów możecie uzyskać np. na łamach forum NeoGAF. Znajdziecie je również w niniejszej wiadomości.

Na jednej z grafik – bezpośrednim zrzucie ekranu – widzimy niebiańskie miasto należące do jednego z graczy. Całość obserwujemy z perspektywy osoby kontrolującej postać nekromanty. Pod względem stylu graficznego mamy do czynienia z oprawą przywodzącą na myśl to, co widzieliśmy przy okazji wydanej w 2006 roku Heroes of Might & Magic V.

Wszystko wskazuje na to, że ogłoszenie tzw. nowej ery Might & Magic, o czym informowaliśmy Was przed kilkoma dniami, dotyczyło właśnie HoMM VI. Facebookowa akcja Ubisoftu była najpewniej wprowadzeniem do oficjalnego ujawnienia gry – według autora opisanych wyżej obrazków, francuska firma przygotowuje się do tego wydarzenia od dłuższego czasu.

Heroes of Might & Magic VI - wyciekły pierwsze screeny i zwiastun [news zaktualizowany] - ilustracja #2

Na nową odsłoną marki HoMM fani czekają od ponad czterech lat. Czas ten umilały im co prawda publikacje dodatków do części piątej (Kuźni Przeznaczenia oraz Dzikich Hord), lecz tak naprawdę czekają oni ciągle na produkcję mogąca zastąpić kultową „trójkę”. Warto przy okazji zwrócić uwagę na fakt, że Disciples – marka, która rzuciła HoMM wyzwanie – przy okazji wydanej niedawno części trzeciej straciła znacznie w oczach miłośników turowych gier strategicznych. Niebagatelny wpływ miał na to fakt odsprzedania praw do marki przez firmę Strategy Fist rosyjskiej Akelli.

Na koniec polecamy Wam zapoznanie się z pierwszą częścią artykułu „Bohaterowie mocy i magii”, w którym Adrian Werner przybliża historię kultowego cyklu HoMM.

UAKTUALNIENIE: W podlinkowanym już temacie na oficjalnym forum dyskusyjnym marki Heroes of Might & Magic pojawiło się pięć kolejnych zrzutów ekranowych z HoMM VI. Dwie z nich prezentujemy poniżej:

Heroes of Might & Magic VI - wyciekły pierwsze screeny i zwiastun [news zaktualizowany] - ilustracja #3
Heroes of Might & Magic VI - wyciekły pierwsze screeny i zwiastun [news zaktualizowany] - ilustracja #4

UAKTUALNIENIE #2: Na łamach chińskiego serwisu internetowego HeroWorld.net opublikowany został pierwszy zwiastun Heroes of Might & Magic VI. Dowiadujemy się z niego, że gra zostanie wydana w 2011 roku – najprawdopodobniej pod tytułem Might & Magic: Heroes VI (choć to póki co jedynie spekulacja). Co ciekawe, jej deweloperem jestem studio Black Hole Entertainment (Warhammer: Mark of Chaos), które najwidoczniej zastąpiło na tym polu Nival Interactive. Ponadto pod tym adresem w niedalekiej przyszłości światło dzienne powinna ujrzeć oficjalna strona produkcji.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej