Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2010, 18:56

Lost Planet 2 na PC oficjalnie zapowiedziane

Firma Capcom zapowiedziała oficjalnie konwersję gry akcji Lost Planet 2 na komputery osobiste. Produkcja, dostępna od maja w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3, trafi do sprzedaży 15 października bieżącego roku.

Firma Capcom zapowiedziała oficjalnie konwersję gry akcji Lost Planet 2 na komputery osobiste. Produkcja, dostępna od maja w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3, trafi do sprzedaży 15 października bieżącego roku.

Lost Planet 2 na PC zostanie poddane kilku usprawnieniom względem edycji konsolowych. W chwili obecnej znane nam są te związane z oprawa graficzną. Dowiedzieliśmy się więc, że gra będzie oferować wsparcie dla DirectX 11, a także technologii 3D (oferowanej m.in. przez Nvidię).

Lost Planet 2 na PC oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #1

W związku z powyższym w Sieci opublikowany został także specjalny benchmark (waży blisko 1 GB). Za jego sprawą firmy Capcom oraz Nvidia umożliwiły wszystkim osobom zainteresowanym zakupem Lost Planet 2 na PC sprawdzenie konfiguracji swoich komputerów pod kątem wymagań pecetowej wersji przygód Śnieżnych Piratów.

Konsolowe Lost Planet 2 nie spełniło wygórowanych oczekiwań. Dzieło Juna Takeuchiego i firmy Capcom otrzymało noty na średnim poziomie 68% (za Metacritic.com), sprzedając się w ciągu trzech miesięcy w nakładzie około 1,5 miliona egzemplarzy. W założeniach miało być efektowną i wymagającą strzelaniną, oferującą nacisk na rozgrywkę w trybie sieciowej kooperacji, lecz z powodu powtarzalności i niedopracowanej mechaniki rozgrywki nie przypadło do gustu odbiorcom.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej