Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 07:50

Sprzedaż Heavy Rain powyżej oczekiwań

David Cage – będący jednym z uczestników europejskiej Game Developers Conference odbywającej się w Kolonii – poinformował, że gra przygodowa Heavy Rain sprzedała się w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Rezultat osiągnięty przez dzieło studia Quantic Dreams przerósł tym samym kwietniowe oczekiwania producenta.

David Cage – będący jednym z uczestników europejskiej Game Developers Conference odbywającej się w Kolonii – poinformował, że gra przygodowa Heavy Rain sprzedała się w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Rezultat osiągnięty przez dzieło studia Quantic Dreams przerósł tym samym oczekiwania producenta przedstawione w kwietniu.

Sprzedaż Heavy Rain powyżej oczekiwań - ilustracja #1

Nie dziwi więc fakt, że założyciel Quantic Dreams zdecydował się na weryfikację przewidywań co do całościowej sprzedaży zazębiających się przygód czwórki bohaterów. Obecnie zakładają one, że do końca 2010 roku w rękach posiadaczy konsoli PlayStation 3 znajdą się 2 miliony egzemplarzy Heavy Rain (ma w tym pomóc edycja robiąca użytek z Move, o czym szerzej w ostatnim akapicie tej wiadomości).

Według Cage’a główną przyczyną stale rosnącej popularności gry okazały się bardzo dobre noty wystawiane jej regularnie przez branżowe media. Z danych pozyskanych przez Quantic Dreams wynika, że średnia z ocen wystawionych przez ponad 500 recenzentów kształtuje się na poziomie ok. 90% (tytuł zdobył uznanie także na naszych łamach). Dodatkowym sukcesem – z punktu widzenia producenta i wydawcy – jest to, że wypracowany rezultat osiągnięto bez uciekania się do takich praktyk, jak np. obniżka ceny.

Czy w związku z ciągle sporym zainteresowaniem Heavy Rain, David Cage zmieni zdanie odnośnie kwestii wydawania kolejnych dodatków DLC? Na początku zeszłego miesiąca dowiedzieliśmy się, że wyprodukowanie ich i wprowadzenie do sprzedaży jest bardzo wątpliwe. Do tej pory na rynek trafiło jedno rozszerzenie – The Taxidermist.

Heavy Rain zostało wydane pod koniec lutego bieżącego roku, wyłącznie w wersji na PS3. W grze, w której gracz wciela się w cztery postacie (architekta, prywatnego detektywa, agenta FBI oraz dziennikarkę), podejmuje się próbę rozwikłania tajemnicy Zabójcy z Origami. Losy bohaterów splatają się i łączą, tworząc w efekcie spójną całość.

Sprzedaż Heavy Rain powyżej oczekiwań - ilustracja #2

Heavy Rain: Move Edition

Najprawdopodobniej we wrześniu Heavy Rain otrzyma wsparcie dla kontrolera PlayStation Move. Autorzy szykują w tym celu stosownego patcha, w posiadanie którego będzie można wejść albo poprzez zakup zaktualizowanej, pudełkowej kopii Heavy Rain, albo przez ściągnięcie odpowiedniego pliku z poziomu PlayStation Network.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej