Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2010, 11:20

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Heavy Rain z obsługą PlayStation Move, DLC w nieokreślonej przyszłości

Jednym z głównych punktów konferencji prasowej Sony na tegorocznych targach E3 był nowy kontroler do PS3, PlayStation Move. Sprzęt trafi do Europy 17 września. Niedługo później w akcji będą mogli wykorzystać go fani gry Heavy Rain, gdyż, jak potwierdziło studio Quantic Dream, najbardziej filmowa gra minionej zimy, zostanie wzbogacona o obsługę urządzenia Sony.

Jednym z głównych punktów konferencji prasowej Sony na tegorocznych targach E3 był nowy kontroler do PS3, PlayStation Move. Sprzęt trafi do Europy 17 września. Niedługo później w akcji będą mogli wykorzystać go fani gry Heavy Rain, gdyż, jak potwierdziło studio Quantic Dream, najbardziej filmowa produkcja minionej zimy, zostanie wzbogacona o obsługę urządzenia Sony.

Heavy Rain z obsługą PlayStation Move, DLC w nieokreślonej przyszłości - ilustracja #1

Autorzy szykują już w tym celu stosownego patcha, w posiadanie którego będzie można wejść albo poprzez zakup zaktualizowanej, pudełkowej kopii Heavy Rain, albo przez ściągnięcie odpowiedniego pliku z sieci. Gorszą wiadomość mamy dla graczy, którzy czekają na drugi, po The Taxidermist, dodatek DLC do HR.

Jak ujawnił w rozmowie z Game Informerem Guillame de Fondaumiere, pracownik Quantic Dream, plany co do wydania epizodu zostały na razie zawieszone. Nie wiadomo, kiedy autorzy wznowią prace nad rozszerzeniem, bowiem zaraz po uporaniu się z wprowadzeniem obsługi PlayStation Move zamierzają poświęcić się nowemu, niezapowiedzianemu jeszcze projektowi. Miejmy jednak nadzieję, że sprawa DLC jeszcze powróci, tym bardziej, że mógł on przynieść wiele nowych emocji z udziałem grywalnej postaci Origami Killera.

  1. Konferencja prasowa Sony na E3 2010