Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2021, 11:55

autor: Przemysław Dygas

Fani tworzą kompletną przeróbkę Heroes of Might and Magic 2

Heroes 2 doczeka się fanowskiej nakładki, która zbliży grę do pełnoprawnego remastera. Grupa deweloperów amatorów od ponad roku wprowadza do niej kolejne poprawki i usprawnienia.

W SKRÓCIE:
  • Zespół fanów pracuje nad nakładką do Heroes 2, która wprowadza do gry wiele zmian.
  • Fheroes 2 wspiera wysokie rozdzielczości oraz poprawia AI.
  • Wprowadza także wiele mniejszych poprawek.
  • Twórcy już teraz udostępnili swoje dzieło innym fanom.

Heroes of Might and Magic 2 wydaje się stać w cieniu słynnej i kultowej „trójki”. Grupa fanów postanowiła jednak przywrócić blask drugiej części serii. Deweloperzy amatorzy od ponad roku pracują nad projektem o nazwie Fheroes 2. Jest on specyficzną nakładką na oryginalną wersję gry. Całkowicie zmienia ona silnik, z jakiego korzysta produkcja, dzięki czemu wspiera wiele nowych funkcji poprawiających rozgrywkę.

Od ponad roku twórcy wprowadzają do gry kolejne usprawnienia i poprawki. Wśród nich pojawiło się wsparcie dla wyższych rozdzielczości czy znacznie poprawiona sztuczna inteligencja. Twórcy dopracowali także animacje oraz tekstury. Dostępna stała się również opcja automatycznego rozstrzygnięcia bitwy, dzięki której pominąć możemy najłatwiejsze starcia. W przypadku, gdy ich wynik nam się nie spodoba, możemy je rozegrać ponownie w trybie manualnym.

Oprócz tego Fheroes 2 wprowadza do oryginalnej gry olbrzymią liczbę usprawnień, które zaliczyć możemy do kategorii modów quality of life. Nie są one rewolucyjnymi zmianami, lecz małymi poprawkami, które sprawiają, że Heroes 2 staje się bardziej przystępne w dzisiejszych czasach. Ich pełne zestawienie jest gigantyczne i nie sposób zawrzeć go w jednym tekście. Śmiałkowie, którzy chcą się z tym jednak zmierzyć, mogą zabrać się do czytania opublikowanych przez twórców list zmian.

Można je sprawdzić również bezpośrednio w trakcie rozgrywki. Zespół fanów nadal pracuje nad Fheroes 2, ale już w ubiegłym roku udostępnił efekty swojej pracy szerokiej publiczności. Od tamtej pory stale publikuje kolejne wersje tworzonego dzieła. Aby skorzystać z ich, projektu potrzebna jest oryginalna wersja gry lub przynajmniej jej demo. Jest to spowodowane faktem, że projekt ten jest nakładką, a nie pełnoprawnym remakiem. Dzięki temu rozwiązaniu twórcy nie ryzykują konfliktu z firmą Ubisoft, do której należą prawa do marki Heroes of Might and Magic.

Aktualnie Fheroes 2 jest dostępne w wersji 0.9.3. Wprowadziła ona wsparcie dla polskiej wersji językowej. Modyfikacja została także dostosowana do wielu platform. W produkcję zagrać możemy już między innymi na Windowsie, Linuxie, Mac OS, a nawet PlayStation Vita. Twórcy zamierzają w przyszłości dalej poszerzać grono dostępnych platform. Na początku bieżącego roku otworzyli także konto w serwisie Patreon, dzięki któremu możliwe jest finansowe docenienie ich pracy.