Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 20:15

THQ zapowiada drugie rozszerzenie do Warhammer 40,000: Dawn of War II

Firma THQ poinformowała, że studio Relic Entertainment pracuje wytrwale nad drugim, samodzielnym rozszerzeniem do uznanej strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War II. Dodatek noszący podtytuł Retribution trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku.

Firma THQ poinformowała, że studio Relic Entertainment pracuje wytrwale nad drugim, samodzielnym rozszerzeniem do uznanej strategii czasu rzeczywistego Warhammer 40,000: Dawn of War II. Dodatek noszący podtytuł Retribution trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku.

THQ zapowiada drugie rozszerzenie do Warhammer 40,000: Dawn of War II - ilustracja #1

Akcja rozszerzenia osadzona zostanie dziesięć lat po wydarzeniach mających miejsce w ciepło przyjętym Dawn of War II: Chaos Rising. Co ciekawe, kolejne wątki fabularne będziemy mogli poznawać z kilku różnych perspektyw, gdyż zupełnie nowa kampania dla pojedynczego gracza dopuszczać będzie możliwość przejęcia kontroli nad przedstawicielami wielu ras. Pierwszą z ujawnionych są Orkowie. Kolejne będą sukcesywnie ogłaszane przez THQ w kolejnych miesiącach poprzedzających termin premiery Dawn of War II: Retribution.

Jest to oczywiście miła odmiana w stosunku do podstawowej wersji Dawn of War II, a także pierwszego dodatku, które oferowały jedynie szansę wcielenia się w Kosmicznych Marines. Według twórców, a konkretnie producenta Jeffa Lydella, decyzja ta została podjęta w związku z chęcią zadowolenia miłośników marki Warhammer 40,000: Dawn of War będących fanami nie tylko Krwawych Kruków, ale i pozostałych frakcji funkcjonujących w świecie gry.

THQ zapowiada drugie rozszerzenie do Warhammer 40,000: Dawn of War II - ilustracja #2

Dawn of War II: Retribution to jednak nie tylko nowości w kontekście rozgrywki single player. Rozszerzenie wprowadzi bowiem nowe elementy do trybu wieloosobowego. Znajdą się wśród nich zarówno niedostępne wcześniej jednostki, jak i mapy. Miłośników zmagań sieciowych ucieszy zapewne również obecność nowej frakcji, która z pewnością urozmaici rywalizację oraz wydłuży żywotność marki.

Przypominamy, że Dawn of War II: Retribution to nie jedyna produkcja, nad którą pracuje obecnie studio Relic Entertainment. Drugą jest zapowiedziana w maju ubiegłego roku strzelanina TPP Warhammer 40,000: Space Marine, w której posiadacze pecetów oraz konsol Xbox 360 i PlayStation 3 wcielą się w pojedynczego Kosmicznego Marines i wezmą udział w krwawej wojnie z Orkami. Ciekawie zapowiadająca się pozycja zadebiutuje na rynku także w 2011 roku. Pracuje nad nią odrębny zespół deweloperski studia Relic.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej