Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death (PC)

Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death PC

Drugie i tym razem samodzielne rozszerzenie do wydanej wiosną 1999 roku strategii turowej Heroes of Might and Magic III studia New World Computing.

To jest dodatek do gry Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia.

Strategiczne | fantasy | turowe | Might & Magic | elementy RPG

PC Windows
Okładka Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22marca2000

18lutego2001

pudełko PL

Tym razem opowieść z krainy magii i miecza toczy się wokół nekromanty Sandro, który dla własnych korzyści sprytnie manipuluje czwórką bohaterów. Barbarzyńca Yog i elf Gelu są przekonani, że pomagając Sandro osiągną wymarzoną sławę. Motywacje barbarzyńcy Craga Hacka są o wiele prostsze – złoto, a powracający prosto z Wojny o Sukcesję tronu Erathii Gem chce uwolnić się od duchów przyjaciół, którzy zginęli w walce. Z ich pomocą Sandro pragnie połączyć dwa artefakty o ogromnej mocy, dzięki czemu uzyska władzę nad światem. Jedynie połączone siły czwórki bohaterów mogą powstrzymać nekromantę przed zniszczeniem krain Erathii i AvLee.

Kolejna wizyta w krainie bohaterów magii i miecza zawiera, obok nowych kampanii i pojedynczych misji, także podstawową wersję gry. Jej głównym atutem jest możliwość tworzenia „super-artefaktów” dających posiadaczowi niesamowite możliwości. Nowe jednostki i bohaterowie to oczywisty dodatek, jeszcze bardziej urozmaicający rozgrywkę.

  • 86 pojedynczych misji i 14 kampanii, w tym oryginalne mapy Odrodzenia Erathii oraz 38 scenariuszy i siedem misji Shadow of Death.
  • Szesnaście klas bohaterów, 145 jednostek i setki budowli oraz stworzeń, w tym dziesięć nowych teleportów.
  • Do zdobycia 138 magicznych przedmiotów, w tym dwanaście potężnych, złożonych artefaktów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 2270 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
Heroes of Might & Magic III: The Shadow of Death - recenzja gry
Heroes of Might & Magic III: The Shadow of Death - recenzja gry

Recenzja 5 lutego 2001, 16:41

To tylko kilka przykładów. Łączone artefakty to nie jedyna pozytywna zmiana w Shadow of Death. W grze pojawiły się także nowe rodzaje terenów, na których możemy rozgrywać bitwy. Dodają one trochę świeżości do rozgrywki, i znacznie ją urozmaicają, ponieważ każdy z nich posiada charakterystyczne parametry bitewne. Z nowych terenów możemy wyróżnić (Holy Ground, Evil Fog, Clover Field, Favorable Winds, Rocklands, Magic Clouds, Lucid Pools, Fiery Fields). W tym miejscu warto również wspomnieć o zmianie parametrów, jakie charakteryzowały fosy poszczególnych zamków. We wcześniejszych częściach, poza fosą przed Tower ich rola ograniczała się tylko do spowalniania ruchu. Obecnie jednostki, które do niej wejdą otrzymują zależne od rodzaju zamku obrażenia. Z innych wprowadzonych dodatków warto również wspomnieć o nowych typach portali, przez które będziemy się mogli przemieszczać. W celu wyrównania poziomu jednostek z różnych zamków zwiększono siłę bojową jednostek z Fortress i "podniesiono cenę" najmocniejszych sił z Castel czyli Anioła i Archanioła.