Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2011, 13:19

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Heroes of Might & Magic III w jakości High Definition

Alexander Barinov udostępnił najnowszą, oznaczoną numerem 2.98f, wersję moda HoMM 3HD. Pozwala on zagrać w Heroes of Might & Magic III w rozdzielczości od 800x600 do 4000x4000 pikseli.

Czy jedna z najlepszych pecetowych strategii wszech czasów może być jeszcze lepsza? Tak przynajmniej twierdzi Alexander Barinov, twórca HoMM 3HD. Na internetowej stronie projektu pojawiła się właśnie nowa wersja moda, pozwalająca uruchomić grę Heroes of Might & Magic III w rozdzielczości sięgającej do 4000x4000 pikseli.

Fani serii Heroes of Might & Magic z pewnością wyczekują już szóstej części cyklu, nad którą pracuje studio Black Hole Games. Niestety, premiera systematycznie się odwleka i obecnie jej termin to 13 października. Pozostały czas można jednak wykorzystać na przypomnienie sobie kultowej „trójki”. Doskonałą okazją do tego wydaje się udostępniona niedawno nowa wersja moda HoMM 3HD oznaczona numerem 2.98f.

Heroes of Might & Magic III w jakości High Definition - ilustracja #1

Ważąca zaledwie 3,6MB aplikacja pozwala zmieniać rozdzielczość gry w przedziale od 800x600 do 4000x4000 pikseli, a jednocześnie łata kilka błędów oryginału i wprowadza niewielkie usprawnienia (m.in. rozbudowany menedżer armii i bohatera). Autor zapewnia jednak, że zmiany nie mają wpływu na sposób rozgrywki, co z pewnością ucieszy ortodoksyjnych fascynatów gry.

HoMM 3 HD pobrać można ze strony internetowej projektu. Fanowski mod nie ma oficjalnego wsparcia twórców Heroes of Might & Magic III, ale powinien bezproblemowo działać z podstawową wersją gry, dodatkami do niej oraz edycjami specjalnymi.