Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 4 lutego 2020, 12:10

autor: AlexB

Epic Games Store na razie nie rozda Pandemic za darmo

Nastąpiła mała zmiana, jeśli chodzi o gry, które w najbliższy czwartek zostaną udostępnione za darmo na platformie Epic Games Store. Z zestawu trzech produkcji usunięte zostało Pandemic. Tytuł ma zostać bezpłatnie rozdany w późniejszym terminie.

W miniony czwartek firma Epic Games ogłosiła, że od 6 lutego na jej platformie cyfrowej dystrybucji udostępnione zostaną trzy gry oparte na popularnych planszówkach - Carcassonne, Ticket to Ride oraz Pandemic. Z kolei od 20 lutego miały one trafić do standardowej sprzedaży w sklepie twórców Fortnite'a i cyklów Unreal oraz Gears of War. Plany się jednak zmieniły. Jak poinformowali przedstawiciele firmy Epic, począwszy od najbliższego czwartku, a na 16 lutym skończywszy, gracze będą mogli bezpłatnie przypisać jedynie dwie pozycje - Carcassonne i Ticket to Ride. Pandemic zostało wycofane z oferty.

Pandemic jednak nie będzie jedną z gier, w które wkrótce będzie można zagrać za darmo na Epic Games Store. - Epic Games Store na razie nie rozda Pandemic za darmo - wiadomość - 2020-02-04
Pandemic jednak nie będzie jedną z gier, w które wkrótce będzie można zagrać za darmo na Epic Games Store.

Z Epic Games Store zniknęła również oficjalna karta gry Pandemic. Niewykluczone, że oznacza to, iż przesunięciu ulegnie także jej pełnoprawna premiera.

Włodarze Epic Games jednak uspokajają. Całe to zamieszanie nie oznacza, że Pandemic nigdy już nie będzie dostępne za darmo w ich sklepie. W oficjalnym oświadczeniu (via PC Gamer) obiecali oni, że produkcja studia Asmodee Digital zostanie bezpłatnie oddana w ręce zainteresowanych graczy w późniejszym terminie.

Nie jest do końca jasne, dlaczego Pandemic zostało nagle wycofane z oferty Epic Games Store. Pojawiły się jednak spekulacje, że chodzi o strach przed posądzeniem o żerowanie na temacie epidemii, który ze względu na koronowirusa z Wuhan jest ostatnio na topie. Przypominamy, że dzięki krążącym od początku roku wieściom związanym z niebezpieczną chorobą z Chin drastycznie wzrosła popularność gry Plague Inc. od studia Ndemic Creations.

Tak czy inaczej, jeśli macie ochotę na coś w klimatach śmiertelnych wirusów bądź po prostu jesteście fanami planszowego oryginału, to Pandemic wciąż jest dostępne do kupienia na platformie Steam. Tytuł wyceniono na niej na 35,99 złotych. W produkcję można także zagrać na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS oraz konsoli Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona gry Pandemic