Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2020, 12:07

autor: Aquma

GTA 5 VR - mod pozwala przejść całą grę w wirtualnej rzeczywistości

W sieci pojawiła się modyfikacja R.E.A.L., która umożliwia przejście całej gry Grand Theft Auto V z wykorzystaniem hełmu wirtualnej rzeczywistości. Autor moda spędził wiele miesięcy dopieszczając swoje dzieło i minimalizując ryzyko wystąpienia różnorakich glitchów.

Mod umożliwia przejście całego GTA V w VR. - GTA 5 VR - mod pozwala przejść całą grę w wirtualnej rzeczywistości - wiadomość - 2020-02-04
Mod umożliwia przejście całego GTA V w VR.

W SKRÓCIE:

  1. mod R.E.A.L. pozwala przejść całe GTA V w VR;
  2. twórcy udało się wyeliminować większość glitchy i problemów;
  3. modyfikacja pozwala korzystać z MSAA;
  4. mod współpracuje z goglami zgodnymi ze standardem SteamVR.

Hit studia Rockstar Games - Grand Theft Auto V - otrzymał ciekawą modyfikację R.E.A.L., która pozwala przejść całą grę z wykorzystaniem hełmu wirtualnej rzeczywistości. Autor moda - użytkownik forum Reddit o ksywie LukeRosS00 - początkowo chciał jedynie zagrać w główne misje fabularne z wykorzystaniem swojego Oculus Rifta. Ostatecznie jednak spędził kilka miesięcy dopieszczając swoje dzieło i poprawiając jego kompatybilność z resztą gry.

Modyfikacja pozwala grać w trybie pierwszoosobowym i zmienia FoV (field of view - kąt widzenia) oraz sposób wyświetlania obrazu w animowanych przerywnikach tak, by zminimalizować ryzyko wystąpienia glitchy. Zdaniem twórcy sceny fabularne w VR wyglądają teraz nawet lepiej niż w czasie normalnej gry, choć od czasu do czasu możemy jeszcze trafić na pewne bugi (jest tak dlatego, że tworząc przerywniki deweloperzy nie zawsze dbają o to, co dzieje się w miejscach, w które gracz nie patrzy w danym momencie, a w VR możemy swobodnie poruszać głową).

Poprawki kąta widzenia obejmują również inne sytuacje, takie jak celowanie z broni czy wsiadanie do samochodu, dzięki czemu ogrywanie GTA V w wirtualnej rzeczywistości powinno być mniej lub bardziej bezproblemowe. Co więcej, najnowsza wersja modyfikacji zapewnia także wsparcie dla MSAA, choć twórca przestrzega, że do wykorzystania tej funkcji w VR będzie potrzebna mocarna karta graficzna.

Warto odnotować, że nie jest to pierwsza próba przeniesienia GTA V do wirtualnej rzeczywistości, ale poprzednie projekty nie były tak zaawansowane. Mod współpracuje z hełmami zgodnymi z platformą SteamVR (został przygotowany z myślą o Oculus Rifcie, ale użytkownicy bezproblemowo korzystali z niego także na innym sprzęcie - np. HTC Vive). Modyfikację możecie pobrać pod tym adresem, zaś poniżej znajdziecie filmik prezentujący ją w działaniu.

  1. GTA V - strona oficjalna
  2. Mod GTA V R.E.A.L. - GitHub
  3. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  4. Niesamowite szczegóły Grand Theft Auto V – gra dopieszczona jak żadna inna