Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXONEPS4
Okładka Farming Simulator 19 (PC)

Farming Simulator 19

FS 19

Farming Simulator 19 to kolejna część popularnej serii symulatorów rolnika. Tym razem twórcy oparli swoją grę na ulepszonym silniku graficznym, a także zawarli w niej złożony z trzech dużych lokacji, rozbudowany otwarty świat.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | multiplayer | maszyny i urządzenia

Okładka Farming Simulator 19 (PC)

data premiery gry:

20lis2018

PC PS4 XONE

Farming Simulator 19 jest kolejną odsłoną znanego cyklu symulatorów, w których wcielamy się w rolnika. Gra oferuje dwie duże, otwarte i pełne różnego rodzaju zadań lokacje oraz setki maszyn i pojazdów, które możemy wykorzystać przy pracy. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada niezmiennie studio GIANTS Software i podobnie jak poprzednia odsłona serii, zadebiutowała ona równocześnie na komputerach i konsolach.

Mechanika

Farming Simulator 19 stanowi ewolucję koncepcji znanych z poprzednich części cyklu. Gra oferuje dwie rozległe, otwarte lokacje i sporo nowej zawartości – upraw (nowe to bawełna i owies), narzędzi, zwierząt (w grze pojawiają się konie oraz psy) czy pojazdów (mamy do dyspozycji setki modeli, więcej niż kiedykolwiek w historii serii; debiut zaliczyły maszyny firmy John Deere).

Poza prostymi zajęciami, takimi jak noszenie drewna, przygotowywanie upraw i jeżdżenie pojazdami i maszynami rolniczymi, mamy możliwość m.in. kupowania ziemi i sprzedawania swoich plonów. Tym razem jednak, w odróżnieniu od poprzednich odsłon, wraz z działkami w nasze ręce trafia także teren wokół parceli, który możemy zająć, wznosząc różnorodne budynki gospodarcze.

Farming Simulator 19 oferuje nam także opcję dostosowania wyglądu swojego farmera. Wprowadzony został także mechanizm zmęczenia naszej postaci, który wymusza na nas sen w trakcie nocy.

Tryby gry

Farming Simulator 19 skupia się przede wszystkim na trybie dla pojedynczego gracza, jednak oferuje także tryb kooperacyjny (w wydaniu PC-towym aż 16-osobowy).

Kwestie techniczne

Farming Simulator 19 jest grą w pełni trójwymiarową i działa w oparciu o znany z poprzednich odsłon, ale znacząco poprawiony silnik graficzny – pozwolił on na poprawę rolniczych tekstur, ulepszenie systemu świateł i cieni oraz poprawienie animacji głównej postaci i wykorzystywanych pojazdów. Gra wspiera mody tworzone przez społeczność graczy – funkcja ta jest dostępna na każdej z platform.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 1035 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 638 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,99 PLN

Gry podobne do Farming Simulator 19

Klasyfikacja PEGI Farming Simulator 19

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Farming Simulator 19

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100T 2.5 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
Recenzja Farming Simulator 19 – nowa farba na starym ciągniku
Recenzja Farming Simulator 19 – nowa farba na starym ciągniku

Recenzja 22 listopada 2018, 15:30

Do 20 kilometrów na godzinę ciągniki zachowują się sensownie, widać, jak ciężko ruszają, wlokąc masywną przyczepę, i jak podskakują na wertepach pola. Powyżej tej wartości zaczyna się festiwal tańczących traktorów, podrygujących w rytm kankana przy najechaniu na kamyk czy małe drzewko. Utrzymanie kontroli nad mniejszymi samochodami – na przykład naszym pick-upem – przy większych prędkościach również graniczy z cudem.

PC
PS4
XONE