Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4PCXONE
Okładka Pure Farming 2018 (PS4)

Pure Farming 2018

Zaawansowany symulator rolniczy, przygotowany przez rodzimą firmę Techland we współpracy z ekipą niezależnego studia Ice Flames.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | maszyny i urządzenia

Okładka Pure Farming 2018 (PS4)

producent: Ice Flames

wydawca: Techland

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

13mar2018

PC XONE PS4

Pure Farming 2018 to symulator rolniczy stworzony przez polskie studio Techland we współpracy z niezależnym zespołem Ice Flames. Gra pozwala wcielić się w farmera, który musi zadbać o rozwój swojego gospodarstwa rolnego. Wymaga to wykonywania szeregu prac, w tym obsiewania pól, opryskiwania roślin oraz zbierania plonów i sprzedawania ich. Zadania te wykonujemy z pomocą rozmaitych maszyn rolniczych. Gra pojawiła się na platformie PC, PS4 i XONE dzięki Wydawnictwu Techland.

Mechanika

Pure Farming 2018, podobnie jak i inne pozycje tego typu, daje nam szansę na poprowadzenie własnej farmy; musimy wykonywać szereg czynności mających na celu rozwijanie gospodarstwa i polepszanie stanu konta. W grze umieszczono wiele odmian roślin, o które dbamy w różnych częściach świata – mapa w Japonii pozwala nam na posadzenie wiśni oraz ryżu, w Kolumbii zajmujemy się konopiami przemysłowymi i kawą, z kolei we Włoszech na polach rosną drzewa oliwne oraz winogrona. Ponadto możemy zająć się hodowlą bydła, produkcją energii elektrycznej czy też zainwestować w szklarnie. Prace na roli wykonujemy z wykorzystaniem ponad 70 licencjonowanych maszyn, takich firm jak McCormick, DAF, Akpil czy Landini. Sprzęt musimy poddawać regularnym przeglądom i naprawiać w garażu zlokalizowanym w gospodarstwie.

Ciekawostką jest system rozwoju postaci, pozwalający na ulepszanie umiejętności powiązanych z różnorodnymi rolniczymi czynnościami, przez co wzrasta wysokość plonów czy też szybkość, z jaką zajmujemy się uprawą ziemi. Gracz musi także stosować różnorodne nawozy; sporym utrudnieniem może okazać się bardzo dynamicznie zmieniająca się pogoda.

Mapy, na których prowadzimy rozgrywkę, charakteryzują się dużą liczbą interaktywnych punktów – znajdują się na nich nie tylko pola do zagospodarowania, ale także wiele różnorodnych punktów skupu, sklepów, warsztatów czy stacji benzynowych.

Tryby gry

W grze znalazły się trzy tryby rozgrywki: moduł sandbox pozwalający na swobodne prowadzenie farmy, zestaw wyzwań oraz kampania, rozgrywająca się w amerykańskim stanie Montana.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 356 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,00 PLN

Gry podobne do Pure Farming 2018

Klasyfikacja PEGI Pure Farming 2018

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Pure Farming 2018

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 8/10 64-bit
Recenzja gry Pure Farming 2018 – pierwsze koty za płoty
Recenzja gry Pure Farming 2018 – pierwsze koty za płoty

Recenzja 12 marca 2018, 15:52

Tytuł oferuje trzy tryby rozgrywki – oprócz kampanii umiejscowionej w Montanie, gdzie gra prowadzi nas za rączkę, proponując także misje poboczne, mamy też szansę spróbowania swoich sił w wyzwaniach. Jest ich kilkadziesiąt i odbywają się na czterech mapach dostępnych w podstawowej wersji gry – to niezbyt skomplikowane zadania, ale warto docenić ich obecność. Ponadto do naszej dyspozycji oddano moduł gry swobodnej, w której sami ustalamy warunki zabawy.

PC
XONE
PS4