Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2020, 18:25

Wolfenstein Youngblood i Final Fantasy XV w Xbox Game Pass na PC i konsolach [Aktualizacja]

Poznaliśmy tytuły gier, które w lutym zostaną wprowadzone do usługi Xbox Game Pass na komputerach PC oraz konsolach Xbox One. Wśród nowych tytułów znalazły się produkcje takie jak Final Fantasy XV i Wolfenstein: Youngblood.

Aktualizacja: Microsoft potwierdził właśnie datę wprowadzenia do pecetowego Game Passa gier Final Fantasy XV oraz Wolfenstein: Youngblood. Pojawią się one 6 lutego, a więc tego samego dnia co na konsolach. Dodatkowo w tym samym czasie do pecetowców trafi również wersja beta platformówki ScourgeBringer. Nadal nie wiemy jednak kiedy u subskrybentów zagości Death's Gambit. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce w połowie miesiąca.

Poznaliśmy tytuły nowych gier, które w lutym zostaną wprowadzone do bibliotek usługi Xbox Game Pass. W tym miesiącu na abonentów na konsolach i PC czekać będzie nieco inny zestaw nowych produkcji. Największą z nich jest z pewnością Final Fantasy XV, a więc najnowsza odsłona legendarnego cyklu jRPG. W przeciągu dwóch lat od premiery produkcja została wzbogacona o liczne poprawki i darmową zawartość, która doszlifowała wiele niedoróbek oraz istotnych wad oryginału. Oferowana wersja gry (edycja Windows lub Royal) posiada w zestawie także kilka fabularnych DLC, skupiających się na postaciach towarzyszących głównemu bohaterowi.

Drugim lutowym tytułem jest zeszłoroczne Wolfenstein: Youngblood, a więc kooperacyjna strzelanka (także z trybem dla pojedynczego gracza), której akcja została osadzona w uniwersum Wolfensteina. Gracze wcielają się w jedną z dwóch córek bohatera poprzednich części serii, wykonujących wspólnie niezwykle ważną misję w okupowanym przez nazistów Paryżu.

Na graczy konsolowych czeka także Death Squared. Jest to wieloosobowa gra logiczna nastawiona na ścisłą współpracę pomiędzy wszystkimi uczestnikami zabawy. Gracze przejmują kontrolę nad sympatycznymi sześciennymi robotami rozstawionymi na planszy złożonej z kolorowych bloków. Celem zabawy jest przeprowadzenie ich przez najeżoną przeszkodami planszę.

Na pecetach subskrybenci otrzymają z kolei wydaną w 2018 roku grę Death's Gambit. Jest ona klasycznym dwuwymiarowym RPG akcji, nawiązującym zarówno do wczesnych tytułów z serii Castlevania, jak i hitów, takich jak Shadow of the Colossus lub Dark Souls. W usłudze pojawi się również wczesna wersja dwuwymiarowej platformówki rougelike, pod tytułem ScourgeBringer.

Xbox Game Pass na konsolach – nowe gry w lutym:

 1. Final Fantasy XV – od 6 lutego
 2. Wolfenstein: Youngblood – od 6 lutego
 3. Death Squared – od 13 lutego

Xbox Game Pass na PC – nowe gry w lutym:

 1. Final Fantasy XV – od 6 lutego
 2. Wolfenstein: Youngblood – od 6 lutego
 3. ScourgeBringer [game preview] – od 6 lutego
 4. Death's Gambit bez dokładnej daty

Produkcje, które w lutym opuszczą bibliotekę Game Passa:

 1. Disney Epic Mickey 2
 2. Jackbox Party Pack 2
 3. Pumped BMX Pro
 4. Rage
 5. Shadow of the Tomb Raider

Subskrypcja Game Pass dostępna jest w dwóch wersjach, na komputerach PC oraz konsolach z rodziny Xbox One. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu, którego sugerowana cena wynosi 18,99 zł (PC) lub 40 zł (konsole), otrzymujemy możliwość pobrania dziesiątek gier wchodzących w skład stale aktualizowanej biblioteki nowych i nieco starszych tytułów, a także zniżki na zakupy w sklepie Microsoft Store. Do abonentów Game Passa trafiają także w dniu premiery wszystkie ekskluzywne produkcje studiów deweloperskich należących do Microsoftu, takich jak Ninja Theory czy 343 Industries.

Warto zaznaczyć, że Game Pass na PC formalnie wciąż znajduje się w fazie beta-testów (stąd też niższa cena i liczne promocje). Jego oferta jest również uboższa w porównaniu do edycji konsolowej. Co istotne, jeżeli chcemy skorzystać z Game Passa na obu platformach, możemy zdecydować się na subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate. W cenie 54,99 zł miesięcznie dostajemy także wtedy konsolowy abonament Xbox Live Gold.

 1. Oficjalna strona Xbox Game Pass