Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4XONE
Okładka Death's Gambit (PC)

Death's Gambit

Opracowane przez niezależne amerykańskie studio White Rabbit oldskulowe, dwuwymiarowe RPG akcji, nawiązujące zarówno do klasyki pokroju Castlevanii czy Shadow of the Colossus, jak i nowszych produkcji w stylu konsolowego Demon’s Souls.

RPG | fantasy | platformówki | 2D | metroidvania | indie | side-scroll | RPG akcji | Xbox Game Pass

Okładka Death's Gambit (PC)

data premiery gry:

14sie2018

PC PS4

Death’s Gambit to oldskulowe, dwuwymiarowe RPG akcji, czerpiące inspiracje zarówno z klasyki pokroju Castlevanii, jak i współczesnych produkcji typu konsolowego Demon’s Souls. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest niezależne amerykańskie studio White Rabbit.

W grze wcielamy się w wysłannika śmierci imieniem Gambit, a naszym zadaniem jest oczyszczenie świata z nieśmiertelnych. Z naszą misją trafiamy na utrzymaną w stylistyce średniowiecznej obcą planetę, gdzie przyjdzie nam stawić czoła zastępom rycerzy, nieumarłych i innych różnej maści potworów. Od czasu do czasu na naszej drodze staną też potężne monstra, których pokonanie wymagać będzie wspięcia się na korpus oprawcy i znalezienia jego słabych punktów. Ten element rozgrywki budzić może z kolei dość oczywiste skojarzenia z kultowym Shadow of the Colossus z konsoli PlayStation 2.

Rozgrywka koncentruje się głównie na elementach akcji i podobnie jak wspomniane Demon’s Souls kładzie nacisk na wysoki poziom trudności, wymagający od graczy konieczności przemyślanego działania i nieszablonowych sposobów myślenia. W grze nie zabrakło jednak prostych elementów RPG, jak system levelowania i rozwoju postaci oraz całkiem spory zasób dostępnych broni oraz ekwipunku. W danej chwili nasza postać może być wyposażona w trzy różne umiejętności specjalne (magiczne), jeden amulet leczący oraz dwa odmienne typy broni (w tym miecze, łuki, a nawet broń palną).

Autorzy gry postawili na modną wśród twórców niezależnych, pikselowatą stylistykę retro. Całość przedstawiona została w dwuwymiarowej perspektywie z boku, przypominającej klasyczne platformówki czy pierwsze produkcje typu action RPG z cyklu Castlevania. Mimo to klimatyczna oprawa gry prezentuje się atrakcyjnie i nie razi swą oldskulowością, zaś atmosferę rozgrywki dodatkowo podkręca typowo filmowa ścieżka dźwiękowa autorstwa Kyle’a Hnedaka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Death's Gambit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Death's Gambit

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GT 520 / Radeon HD 6670 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz / AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.9 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 9600 GT / Radeon HD 6450 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

W stronę PlayStation zmierzają kolejne gry niezależne, w tym Ronin, Firewatch, Death's Gambit
W stronę PlayStation zmierzają kolejne gry niezależne, w tym Ronin, Firewatch, Death's Gambit

wiadomość16 czerwca 2015

Miłośnicy gier niezależnych posiadający konsole PlayStation otrzymają w nadchodzących miesiącach rozmaite produkcje niezależne, w tym Ronin, Firewatch i Death's Gambit.

Death's Gambit połączy Dark Souls z Shadow of the Colossus
Death's Gambit połączy Dark Souls z Shadow of the Colossus

wiadomość1 marca 2015

Fani serii Dark Souls, Castlevania oraz gry Shadow of the Colossus w przyszłości otrzymają miły prezent od amerykańskiego studia White Rabbit. Deweloper zapowiedział bowiem Death's Gambit - tytuł łączący w jedno wymienione wcześniej produkcje.

PC
PS4
XONE
Switch