Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 13:48

autor: Góral

W stronę PlayStation zmierzają kolejne gry niezależne, w tym Ronin, Firewatch, Death's Gambit

Miłośnicy gier niezależnych posiadający konsole PlayStation otrzymają w nadchodzących miesiącach rozmaite produkcje niezależne, w tym Ronin, Firewatch i Death's Gambit.

Microsoft na swojej konferencji poświęcił trochę czasu grom niezależnym i podobnie uczyniła firma Sony. Przede wszystkim ujawniono, że Devolver Digital, jeden z najważniejszych wydawców w świecie „indyków”, blisko współpracuje z japońskim koncernem, w związku z czym konsole PlayStation doczekają się następujących produkcji: Eitr (PS4 – premiera w przyszłym roku), Hatoful Boyfriend: Holiday Star (PC, PS4, PSV – premiera w tym roku), Mother Russia Bleeds (PS4 – premiera w przyszłym roku), Ronin (PS4 i PSV w tym roku) oraz Crossing Souls (PS4, PSV).

Nie oznacza to oczywiście, że tylko Devolver Digital jest zainteresowany wydawaniem na konsolach PlayStation. Bardzo ciekawie zapowiadająca się przygodówka Firewatch także zadebiutuje na PlayStation 4 i doczekała się przy okazji poniższego zwiastuna.

Death's Gambit, będący dwuwymiarową grą RPG akcji, łączącą elementy Castlevanii, Shadow of the Colossus i Dark Souls, również zadebiutuje na PS4, a premiera odbędzie się w przyszłym roku.

To jednak tylko kilka z najważniejszych gier niezależnych, które zagoszczą w najbliższych miesiącach na maszynach do grania firmy Sony. W produkcji znajdują się jeszcze chociażby The Bread Pub Brawlers, I am Bread i masa innych. Krótko pisząc, fani indyków będą mieli w co grać.