Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka ScourgeBringer (PC)

ScourgeBringer

ScourgeBringer to klasyczna dwuwymiarowa platformówka z elementami rougelike, odznaczająca się szybkim systemem akcji oraz losowo generowanymi poziomami. Gracze wcielają się w wojowniczkę przemierzającą groźne podziemia spustoszonej tajemniczą katastrofą planety.

Akcji | platformówki | roguelike | postapokalipsa | 2D | indie

Okładka ScourgeBringer (PC)

data premiery gry:

ScourgeBringer to klasyczna dwuwymiarowa platformówka z elementami roguelike, inspirowana wielokrotnie nagradzanymi tytułami takimi jak Dead Cells i Celeste. Deweloperem produkcji jest niezależny dwuosobowy zespół z Francji, znany dzięki strzelance NeuroVoider, wydanej w 2016 roku na PC, a w późniejszych latach także na konsolach.

Fabuła

Historia w ScourgeBringer przenosi nas na postapokaliptyczną Ziemię, która została spustoszona i zniszczona przez tajemniczą istotę rozprzestrzeniającą truciznę niszczącą wszelkie życie. Gracze wcielają się w Kyhrę, najgroźniejszą wojowniczkę swojego klanu, udającą się w wędrówkę w nieznane jej pobratymcom terytorium w poszukiwaniu odpowiedzi na temat przeszłości oraz ewentualnej przyszłości ludzkości.

Mechanika

Akcja w ScourgeBringer rozgrywa się na dwumiarowych planszach i przebiega w formie znanej z niezliczonych klasycznych platformówek. W trakcie zabawy z ScourgeBringer zwiedzamy podziemne lokacje, składające się z w części losowo generowanych poziomów, wypełnionych pułapkami i wieloma typami przeciwników. Kyhra dysponuje szeregiem specjalnych ruchów oraz ataków, będących fundamentem szybkiego systemu walki nastawionego na ofensywę. Poszczególne lokacje zwieńczone są pojedynkami z potężnymi bossami. W podziemiach znajdziemy także różnego rodzaju sekrety oraz pamiątki pozostawione przez innych śmiałków z przeszłości.

Kwestie techniczne

Gra posiada przyjemną dla oka oprawę wizualną wykonaną w stylu pixel-art, inspirowanym 16-bitowymi hitami gatunku z lat 90. Kompozytorem muzyki w ScourgeBringer jest Joonas Turner, znany z soundtracków dla gier Nuclear Throne, Downwell oraz Broforce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe ScourgeBringer

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe ScourgeBringer

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 300 MB HDD, Windows 10
Minimalne: Dual Core 1.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 300 MB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10

PC
XONE
PS4
Switch