Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOS3DSPSVWiiUPS4XONE
Okładka The Binding of Isaac: Rebirth (PC)
OkładkaThe Binding of Isaac: Rebirth (PC)

The Binding of Isaac: Rebirth

Rozszerzona wersja The Binding of Isaac, która ukazała się w 2011 roku staraniem niezależnego studia Team Meat. Stworzeniem The Binding of Isaac: Rebirth we współpracy z twórcami oryginału zajęła się bardziej doświadczona ekipa Nicalis.

Zręcznościowe | roguelike | elementy RPG | 2D | dungeon-crawler | na 2 osoby | indie | kooperacja

The Binding of Isaac: Rebirth Premiera

4lis2014

PC PSV PS4

24lip2015

XONE

25paź2015

3DS

29paź2015

WiiU

11sty2017

iOS

producent: Nicalis wydawca: Nicalis Strona oficjalna

Gry podobne do The Binding of Isaac: Rebirth

Hades

Nobody Saves the World

Curse of the Dead Gods

The Binding of Isaac: Rebrith to rozszerzona i zmodyfikowana wersja popularnej gry niezależnej, której model rozgrywki wzorowany jest na pierwszej części serii The Legend of Zelda oraz jej pochodnych. Oryginalna wersja The Binding of Isaac została zbudowana we Flashu i ukazała się na PC we wrześniu 2011 roku. Była ona dziełem zaledwie dwóch osób – Edmunda McMillena i Floriana Himsla. McMillen jest znany dzięki pracy nad platformówką Super Meat Boy, która szturmem zdobyła serca fanów gatunku w 2010 roku. Odpowiedzialność za stworzenie Rebrith twórcy powierzyli studiu Nicalis, specjalizującym się w podobnych projektach. Deweloperzy stworzyli nowy silnik, porzucając ograniczenia jakie niósł ze sobą Flash oraz wprowadzili szereg nowości i poprawek.

Fabuła

Fabuła gry oparta jest na biblijnej historii opowiadającej o Abrahamie i próbie wiary jakiej poddał go Bóg, gdy nakazał mu złożenie syna Izaaka w ofierze. W The Binding of Isaac: Rebrith gracze wcielają się w małego chłopca i ukrywają się przed niebezpieczeństwem w piwnicy domu, która okazuje się koszmarnym labiryntem zamieszkanym przez demony i stwory z najgorszych koszmarów.

Mechanika

Podstawowy model rozgrywki nie zmienił się w stosunku do pierwotnej wersji The Binding of Isaac. Gracze przemieszczają się po generowanym losowo labiryncie komnat, razem tworzących poziom zakończony walką z bossem. W trakcie eksploracji natrafimy na różnego rodzaju przedmioty, wpływające na statystyki bohatera. Poszczególne levele mogą zawierać także sklepy, pomieszczenia z ukrytymi skarbami oraz inne sekretne lokacje, których odkrycie wymaga wielokrotnego przechodzenia gry. Dużą rolę w The Binding of Isaac odgrywają także przedmioty służące do interakcji z otoczeniem. Bombami wysadzimy stojące nam na drodze przeszkody lub wrogów, za pomocą kluczy otworzymy natomiast liczne skrzynie i drzwi do zabezpieczonych komnat. Z czasem odblokujemy także dodatkowe postacie, różniące się siłą i bonusami dostępnymi przy rozpoczęciu z nimi nowej rozgrywki.

The Binding of Isaac: Rebrith zawiera wszystko to, co mogliśmy znaleźć w dwóch zestawach DLC dla The Binding of Isaac, jak również zawartość jaka nie znalazła się w oryginalne ze względu na ograniczenia technologiczne. Nowością jest także lokalny tryb kooperacji, pozwalający na wspólne zwiedzanie labiryntu ze znajomym.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna została znacząco zmieniona tak, by przypominała klasyczne tytuły z 16-bitowych konsol. Projekty przedmiotów, postaci czy wrogów nie uległy wielkim przekształceniom, ale dzięki „pikselowemu” wyglądowi nabrały nowego uroku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 903 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 416 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Binding of Isaac: Rebirth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Binding of Isaac: Rebirth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 2.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GT 240 lub lepsza)
  • 449 MB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)/8
PC
PSV
PS4
iOS
XONE
3DS
WiiU