Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchXONEPS4
Okładka The Binding of Isaac: Afterbirth+ (PC)

The Binding of Isaac: Afterbirth+

Drugi dodatek do gry The Binding of Isaac: Rebrith, opracowany przez studio Nicalis.

To jest dodatek do gry The Binding of Isaac: Rebirth.

Zręcznościowe | roguelike | elementy RPG | 2D | dungeon-crawler | na 2 osoby | indie | kooperacja

Okładka The Binding of Isaac: Afterbirth+ (PC)

producent: Nicalis

wydawca: Nicalis

Strona oficjalna

data premiery gry:

3sty2017

PC

17mar2017

Switch

19wrz2017

PS4

24paź2019

XONE

The Binding of Isaac: Afterbirth+ na PC, Switch itd. to drugie rozszerzenie do gry The Binding of Isaac: Rebrith, która pierwotnie ukazała się w 2014 roku. Tytuł ten był kompleksowym remakiem przebojowego The Binding of Isaac, który zbudowany został we flashu i ukazał się na komputerach PC we wrześniu 2011 roku. Produkcja została stworzona przez zaledwie dwie osoby – Edmunda McMillena i Floriana Himsla. McMillen był wówczas świetnie znany dzięki pracy nad platformówką Super Meat Boy, która szturmem zdobyła serca fanów gatunku w 2010 roku. Za przygotowanie The Binding of Isaac: Afterbirth+ również odpowiadał w całości McMillen, któremu w zadaniu tym pomagało studio Nicalis.

Mechanika

The Binding of Isaac: Afterbirth+ nie zmienia w fundamentalny sposób mechaniki rozgrywki. Wciąż mamy do czynienia z dwuwymiarową zręcznościówką typu roguelike, w której eksplorujemy losowo generowany labirynt, walcząc z napotkanymi przeciwnikami, zdobywając power-upy oraz odkrywając rozmaite sekrety. Podobnie jak pierwszy dodatek, Afterbirth+ oferuje fanom masę nowości. Weterani mogą liczyć na dziesiątki unikalnych przedmiotów, tworzących tysiące nowych i czasami zaskakujących kombinacji. Gracze muszą pokonać też zupełnie nowe monstra, które mogą teraz podziwiać w dołączonym bestiariuszu, dostępnym z poziomu głównego menu. W trakcie eksploracji piwnicznego labiryntu trafiamy też do zupełnie nowych pokoi, a wiele z nich to wyjątkowo rzadkie komnaty, zawierające cenne skarby.

Tryby gry

Rozszerzenie wprowadza jeszcze wyższy poziom trudności, a także zupełnie nowy finalny rozdział historii, zwieńczony pojedynkiem z nowym bossem. Otrzymujemy także kolejną grywalną postać oraz pięć wyzwań.

Kwestie techniczne

Najważniejszą nowinką The Binding of Isaac: Afterbirth+ jest to, że dodatek posiada wbudowane narzędzia modderskie, pozwalające na swobodną modyfikację najważniejszych elementów The Binding of Isaac: Rebrith. Fani mogą tworzyć nowe przedmioty, stwory, postacie, a także warianty rozgrywki i kampanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do The Binding of Isaac: Afterbirth+

Klasyfikacja PEGI The Binding of Isaac: Afterbirth+

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Binding of Isaac: Afterbirth+

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Core i3 2.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 240 lub lepsza, 449 MB HDD, Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)/8
  • Zalecane: Core i7 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 240 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7

Entelarmer Ekspert 17 stycznia 2017

Afterbirth+ to solidny dodatek, wprowadzający wiele interesujących przedmiotów i pomieszczeń, które pozwalają czerpać jeszcze więcej radości z gry. Szkoda tylko, że jest to raczej uzupełnienie poprzedniego DLC niż pełnoprawne rozszerzenie, co widać po znacznie mniejszej liczbie nowości: zaledwie jedna postać (dwie w Afterbirth, do tego bardziej interesujące), dużo mniej wyzwań i brak nowego trybu (bo za taki trudno uznać Greedier Mode). Niemniej warto dać szansę Afterbirth+, mimo nieco za wysokiej ceny w stosunku do oferowanej zawartości.

7.5
Dziś premiera The Binding of Isaac: Afterbirth+ na PC
Dziś premiera The Binding of Isaac: Afterbirth+ na PC

wiadomość3 stycznia 2017

Zgodnie z grudniową zapowiedzią, dziś zadebiutuje rozszerzenie The Binding of Isaac: Afterbirth+. Drugie DLC dla popularnej gry roguelike pojawi się na Steamie około godziny 21:00, a na wiosnę zadebiutuje na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

The Binding of Isaac: Afterbirth+ zadebiutuje na PC na początku stycznia
The Binding of Isaac: Afterbirth+ zadebiutuje na PC na początku stycznia

wiadomość11 grudnia 2016

Drugi dodatek do gry The Binding of Isaac: Rebrith zadebiutuje na Steamie w pierwszym tygodniu stycznia. DLC zaoferuje dziesiątki unikalnych przedmiotów, kolejnych przeciwników i nowe zakończenie, a także po raz pierwszy pełne wsparcie dla fanowskich modów.

PC
PS4
XONE
Switch