Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Wolfenstein: Youngblood (PC)

Wolfenstein: Youngblood

Stworzona przez studio MachineGames poboczna odsłona cyklu Wolfenstein to pierwsza gra z serii, która oferuje graczom możliwość zabawy w kooperacji. Jako córki B. J.

Akcji | FPP | FPS | kooperacja | alternatywna historia | strzelanki | lata 80.

Okładka Wolfenstein: Youngblood (PC)

data premiery gry:

sie2019

PC PS4 XONE Switch

Kolejna część kultowego cyklu dynamicznych FPS-ów, który zapoczątkował gatunek pierwszoosobowych strzelanek, i czwarta odsłona serii Wolfenstein zrealizowana przez szwedzkie studio MachineGames. Youngblood nie powiela jedynie formuły z poprzedniczek, zamiast tego serwując rozgrywkę dedykowaną głównie zabawie ze znajomymi.

Fabuła

W Wolfenstein: Youngblood przenosimy się kilkadziesiąt lat do przodu od czasu wydarzeń przedstawionych w The New Colossus. Legendarny bohater poprzednich części, B. J. Blazkowicz, zniknął bez śladu, ale pałeczkę po nim przejęły jego córki - bliźniaczki Jessica i Sophie. Wcielając się w nie, lądujemy w opanowanym przez Trzecią Rzeszę Paryżu w latach 80., gdzie naszym głównym zadaniem jest wsparcie tamtejszego ruchu oporu w walce z okupantem.

Mechanika

Tak jak poprzednie odsłony serii tworzone przez MachineGames, Youngblood prezentuje wyjątkowo dynamiczną akcję, przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Deweloperzy oddają nam do dyspozycji szeroki arsenał śmiercionośnych broni, przy pomocy którego przedzieramy się przez fale zarówno zwyczajnych nazistów, jak i superżołnierzy czy zabójczych robotów. Tym, co wyróżnia tę odsłonę, jest skupienie się na kooperacji – gra została zaprojektowana w taki sposób, by najwięcej frajdy dawać podczas wspólnej zabawy ze znajomym.

Kwestie techniczne

Youngblood zostało stworzone przy użyciu tej samej technologii, co Wolfenstein II: The New Colossus. Wszelkie zmiany w oprawie audiowizualnej są więc ograniczone do samej stylistyki. Ta z kolei czerpie garściami z epoki, w której toczy się fabuła. W Youngblood nie brakuje więc syntezatorów i jaskrawych barw – a wszystko zostało tu przerobione tak, by pasować do świata opanowanego przez nazistów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 6 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Gry podobne do Wolfenstein: Youngblood

Wymagania wiekowe Wolfenstein: Youngblood

18+

Wolfenstein 3 potwierdzony przez firmę Bethesda
Wolfenstein 3 potwierdzony przez firmę Bethesda

wiadomość14 września 2018

Fani przygód B.J. Blazkowicza mogą spać spokojnie. Przedstawiciel wydawcy serii Pete Hines potwierdził bowiem, że prace nad Wolfenstein III trwają, a twórcy potrzebują jedynie chwili wytchnienia z Wolfenstein: Youngblood przed powrotem do głównej sagi.

Bethesda zapowiada Wolfenstein: Youngblood
Bethesda zapowiada Wolfenstein: Youngblood

wiadomość11 czerwca 2018

Konferencja Bethesdy podczas targów E3 nieco nieoczekiwanie przyniosła nam zapowiedź kolejnej gry z cyklu Wolfenstein. W kooperacyjnej produkcji o podtytule Youngblood przeniesiemy się do Paryża lat 80., by jako córki Blazkowicza wspomóc tamtejszy ruch oporu.

PC
PS4
XONE
Switch