Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 11 lutego 2020, 15:45

autor: AlexB

Czarnobyl: Otchłań - kolejna rosyjska odpowiedź na serial HBO

W sieci pojawił się zwiastun Czarnobyla: Otchłani, czyli rosyjskiego filmu o katastrofie w Czarnobylu. Tytuł będzie miał swoją premierę w kinach za naszą wschodnią granicą 8 października.

W SKRÓCIE
  1. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun rosyjskiego filmu Czarnobyl: Otchłań w reżyserii Daniła Kozłowskiego.
  2. Produkcja zadebiutuje w rosyjskich kinach 8 października tego roku.
  3. Tytuł ma niewiele wspólnego z kontrowersyjnym rosyjskim serialem, według którego za katastrofę czarnobylską odpowiada CIA.

Jedną z konsekwencji ubiegłorocznego sukcesu opartego na faktach miniserialu Czarnobyl od HBO jest spory wzrost zainteresowania tragedią z 26 kwietnia 1986 roku. Zjawisko to postanowili wykorzystać między innymi Rosjanie, którzy zdecydowali się na nakręcenie własnych wizji wydarzeń feralnej nocy, gdy w wyniku awarii doszło do wybuchu reaktora w bloku numer 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, i tego, co działo się tuż po katastrofie. Efektem ich działań jest między innymi film Czarnobyl: Otchłań w reżyserii Daniła Kozłowskiego. Poniżej możecie obejrzeć jego pierwszy zwiastun.

Zgodnie z oficjalnym opisem, Czarnobyl: Otchłań opowie historię młodego strażaka Aleksieja. Chce on otrzymać mieszkanie na Krymie i zdobyć tym samym serce ukochanej, dlatego też zgłasza się na ochotnika do niezwykle niebezpiecznego zadania – zanurkowania do zbiornika rozbryzgowego znajdującego się u podstawy czarnobylskiego reaktora i otworzenia dwóch zaworów głównych, by zapobiec kolejnej eksplozji, która mogłaby zmienić pół Europy w radioaktywną pustynię. Pomoże mu w tym dwóch towarzyszy - Walery i Borys. Historia całej trójki jest inspirowana prawdziwymi losami Aleksieja Ananenki, Borysa Baranowa oraz Walerego Bespałowa.

W filmie zobaczymy między innymi Daniła Kozłowskiego, Oksanę Akinszynę, Filipa Awdiejewa, Samwela Tadewosjana, Nikolaja Kozaka i Antona Shwartza. Dystrybuowana przez Central Partnership produkcja zadebiutuje w rosyjskich kinach 8 października tego roku.

Czarnobyl: Otchłań ma skupić się na trójce bohaterów, którzy otworzyli zawory zbiornika na wodę pod reaktorem numer 4 w Czarnobylu. - Czarnobyl: Otchłań - kolejna rosyjska odpowiedź na serial HBO - wiadomość - 2020-02-11
Czarnobyl: Otchłań ma skupić się na trójce bohaterów, którzy otworzyli zawory zbiornika na wodę pod reaktorem numer 4 w Czarnobylu.

Warto zaznaczyć, że film Czarnobyl: Otchłań nie ma zbyt wiele wspólnego z kontrowersyjnym serialem od studia Amalgama i stacji NTV. Przypominamy, że według forsowanej przez te dwie firmy wersji historii za katastrofę w Czarnobylu odpowiedzialne były nie usterki techniczne reaktora i nieodpowiedzialny zarząd elektrowni, a szpiedzy z CIA. Wywołało to olbrzymie poruszenie wśród opinii międzynarodowej, co rykoszetem odbiło się na produkcji Kozłowskiego, która omyłkowo jest brana właśnie za tę niesławną rosyjską pozycję.

  1. Oficjalna strona Central Partnership
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.