Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 26 lipca 2019, 13:00

autor: Adrian Werner

Zwiastun rosyjskiej odpowiedzi na serial Czarnobyl od HBO

Do sieci trafił pierwszy zwiastun rosyjskiej odpowiedzi na serial Czarnobyl. Wynika z niego, że produkcja winą za katastrofę obarczy agentów CIA.

Rosyjski serial nie powtórzy sukcesu przeboju HBO. - Zwiastun rosyjskiej odpowiedzi na serial Czarnobyl od HBO - wiadomość - 2019-07-26
Rosyjski serial nie powtórzy sukcesu przeboju HBO.

Wyemitowany w stacji HBO serial Czarnobyl dosyć niespodziewanie okazał się jedną z najgłośniejszych premier telewizyjnych tego roku. Tytuł w mało przychylnym świetle ukazuje reakcje władz Związku Radzieckiego na katastrofę w elektrowni atomowej, więc Rosjanie szybko zapowiedzieli, że opracują własną produkcję o tych wydarzeniach. Teraz do sieci trafił pierwszy jej zwiastun. Niestety, wersje na YouTube są blokowane przez właściciela praw, więc aby obejrzeć ten materiał musicie udać się na rosyjską stronę.

Serial nie prezentuje się zbyt dobrze. Oczywiście, produkująca ten projekt firma Amalgama Studio nie dysponuje środkami porównywalnymi do zasobów HBO, więc gorsza jakość zdjęć czy scenografii nie dziwi. Niski budżet nie tłumaczy jednak drewnianej gry aktorskiej, na którą trudno będzie patrzeć nawet osobom nieznającym języka rosyjskiego.

Najciekawszym elementem zwiastuna są jednak sceny, które potwierdzają wcześniejsze doniesienia odnośnie fabuły. To, że produkcja nie pokaże niekompetencji ówczesnych władz, było nieuniknione. Większe zdziwienie budzi fakt, że trailer sugeruje, iż za katastrofą stali Amerykanie. Fabuła serialu ma opowiadać m.in. o dzielnych agentach KGB, którzy próbują powstrzymać sabotaż przeprowadzony przez szpiegów z CIA.

Tak bezczelne zakłamywanie historii nie powinno dziwić, gdyż serial jest współfinansowany przez rosyjskie ministerstwo kultury. Twórcy otrzymali dotację w wysokości 30 milionów rubli, czyli ok. 460 tys. dolarów. Jak na tamtejsze realia jest to dużo, ale w przypadku produkcji HBO każdy odcinek miał wielokrotnie większy budżet.

  1. Zwiastun serialu

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.