Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire (PC)
OkładkaArma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire (PC)

Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire PC

Arma 3: Prairie Fire

DLC do realistycznej strzelanki pod tytułem Arma III, które przenosi nas na Półwysep Indochiński, ogarnięty wojną w latach 1955-1975. Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire powstało w ramach programu Creator DLC, a za jego opracowaniem stoi studio Savage Game Design.

To jest dodatek do gry Arma III.

Akcji | FPP | Wietnam | taktyczne | FPS | kooperacja | historyczne | strzelanki | lata 60. i 70. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire Premiera PC

6maja2021

Steam

6maja2021

producent: Savage Game Design wydawca: Bohemia Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire

Call of Duty 2

Squad

Rising Storm 2: Vietnam

Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire jest rozbudowanym dodatkiem do realistycznej strzelanki z 2013 roku, zatytułowanej Arma III. Stworzono go pod czujnym okiem weteranów amerykańskiego wojska (na czele z byłymi członkami tytułowej jednostki MACV-SOG, czyli Military Assistance Command, Vietnam – Studies and Observations Group, która w latach 1964-1972 prowadziła tajne operacje w Wietnamie, Laosie i Kambodży) oraz wietnamologów.

Add-on powstał w ramach programu Creator DLC, w którym autorzy oryginału – Bohemia Interactive Studio – pozwalają innym deweloperom projektować rozszerzenia do swojego dzieła. Za jego opracowaniem nie stoją więc twórcy pierwowzoru, którzy wzięli na siebie obowiązki wydawcy, lecz zespół Savage Game Design. Warto odnotować, że to już drugie tego typu DLC; pierwszym było wydane w 2019 roku Arma III Creator DLC: Global Mobilization - Cold War Germany.

Fabuła

Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire zabiera nas na Półwysep Indochiński, ogarnięty wojną w latach 1955-1975. Filarem rozszerzenia jest przeznaczona do co-opa kampania fabularna, osadzona w 1968 roku. Wcielamy się w niej w członka oddziału MACV-SOG „Columbia”, który działając w Laosie i Kambodży, a więc głęboko na terytorium wroga, musi zniszczyć 559. Grupę Transportową PAVN i w ten sposób zatrzymać przepływ zasobów na szlaku Ho Chi Minh. Sprawę komplikuje fakt, że po piętach depcze mu Ludowa Armia Wietnamu, starająca się go namierzyć i zneutralizować.

Mechanika

Podobnie jak podstawowa wersja gry Arma III, dodatek Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire cechuje się niebywale wysokim poziomem realizmu. Add-on nie wprowadza rewolucyjnych zmian w mechanice, toteż otrzymaliśmy złożoną, taktyczną strzelankę, w której kluczem do sukcesu jest przede wszystkim zmysł strategiczny, ostrożność i podejmowanie przemyślanych działań, a także umiejętność pracy w zespole.

Twórcy oddają nam do dyspozycji rozległą mapę Cam Lao Nam, o powierzchni 300 kilometrów kwadratowych, obejmującą terytoria Wietnamu, Laosu i Kambodży. W trakcie rozgrywki możemy stanąć po stronie Armii Stanów Zjednoczonych, Armii Republiki Wietnamu, Wietnamskiej Armii Ludowej lub Wietkongu. Rozszerzenie znacznie rozbudowuje arsenał, wprowadzając 55 nowych rodzajów broni i 43 elementy dodatkowego wyposażenia (na czele z granatami o pułapkami), a także nieodstępne wcześniej mundury, kamizelki, plecaki, akcesoria oraz nakrycia głowy. Oprócz tego pojawiają się w nim 54 pojazdy i maszyny oraz 32 rodzaje broni stacjonarnej.

Tryby gry

Oprócz wspomnianej już kampanii fabularnej dla trybu współpracy, w której bawić się może maksymalnie 14 graczy, w Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire znajdziemy 9 scenariuszy i misji bonusowych stworzonych z myślą o multiplayerowej rozgrywce, a także 5 pojedynczych scenariuszy przeznaczonych do zabawy w pojedynkę.

Kwestie techniczne

Autorzy Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire dołożyli starań, by możliwie najwierniej odzwierciedlić realia konfliktu na Półwyspie Indochińskim. Dotyczy to również oprawy dźwiękowej, dzięki czemu w trakcie rozgrywki możemy usłyszeć realistyczne odgłosy wydawane przez broń i pojazdy, liście szeleszczące pod butami żołnierzy, szepty czających się w gęstwinie przeciwników czy krzyki rannych. Poza tym w add-onie zaimplementowano czternaście utworów muzycznych z pogranicza rocka i bluesa, które nagrano przy użyciu autentycznych wietnamskich instrumentów muzycznych; ich dopełnienie stanowią wietnamskie wiadomości radiowe opisujące przebieg działań wojennych.

Ostatnia modyfikacja 12 kwietnia 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-14  

Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire cena w dniu premiery: 59,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Arma III Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Dual Core 2.4 GHz / AMD Athlon Dual Core 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT / Radeon HD 5670 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 SP1 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-4300 3.8 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 25 GB SSD
 • Windows 7/8/10 64-bit