Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2021, 21:38

autor: hexx0

Arma 3 - nowe DLC przeniesie nas w czasy wojny wietnamskiej

Bohemia Interactive zapowiedziała kolejny dodatek do gry Arma 3. Rozszerzenie będzie nosiło tytuł S.O.G. Prairie Fire i pozwoli wziąć udział w wojnie wietnamskiej.

W SKRÓCIE:
  • Bohemia Interactive zapowiedziała premierę dodatku S.O.G. Prairie Fire do gry Arma 3;
  • rozszerzenie pozwoli nam wziąć udział w wojnie wietnamskiej w szeregach jednej z czterech frakcji: Armii Stanów Zjednoczonych, Armii Republiki Wietnamu, Wietnamskiej Armii Ludowej lub Wietkongu;
  • nowa zawartość jest współtworzona przez studio Savage Game Design, które specjalizuje się w kreowaniu doświadczeń opartych o konflikt na Półwyspie Indochińskim;
  • premiera dodatku na Steamie ma się odbyć w drugim kwartale 2021 roku.

Firma Bohemia Interactive zapowiedziała kolejny dodatek do gry Arma 3 z serii Creator DLC, współtworzonej przez zewnętrznych deweloperów. Wybór czeskiej firmy padł tym razem na założoną w 2017 roku grupę Savage Game Design, która specjalizuje się w kreowaniu immersywnych i realistycznych doświadczeń z czasów wojny wietnamskiej. Rozszerzenie zatytułowane S.O.G. Prairie Fire ukaże się w drugim kwartale 2021 roku i przeniesie graczy w czasy konfliktu militarnego na Półwyspie Indochińskim, który miał miejsce w latach 1955-1975.

Arma 3 - nowe DLC przeniesie nas w czasy wojny wietnamskiej - ilustracja #1
Źródło: arma3.com.

Dodatek ma wprowadzić unikalną, mierzącą 300 kilometrów kwadratowych mapę, obejmującą historyczne tereny wszystkich działań wojennych. Ponadto wprowadzone zostaną 4 nowe frakcje (Armia Stanów Zjednoczonych, Armia Republiki Wietnamu, Wietnamska Armia Ludowa i Wietkong), a każda z nich dostanie specyficzny, wiernie odwzorowany ekwipunek. Do tego dojdzie ponad 50 niedostępnych wcześniej broni (od pistoletów i rewolwerów, przez strzelby i wyrzutnie rakiet, aż po granaty i zabójcze pułapki) i drugie tyle pojazdów. Rozszerzenie przyniesie także 5 scenariuszy dla pojedynczego gracza, 9 dostępnych w trybie wieloosobowym oraz przeznaczoną do co-opa kampanię.

Fundamentem tej ostatniej ma być oddział Sił Specjalnych Stanów Zjednoczonych znany jako Military Assistance Command, Vietnam – Studies and Observations Group. W skrócie: MACV-SOG lub po prostu SOG (już wiecie, skąd wziął się tytuł dodatku). Jednostka ta istniała w latach 1964-72, a jej zadaniem było prowadzenie tajnych operacji na terenach Wietnamu, Laosu i Kambodży. Studio Savage Game Design podjęło ścisłą współpracę ze służącymi w niej weteranami, aby jak najdokładniej zobrazować ich doświadczenia i realia samego konfliktu.

Arma 3 - nowe DLC przeniesie nas w czasy wojny wietnamskiej - ilustracja #2
Źródło: arma3.com.

Udział w konsultacjach brali również posiadający specjalistyczną wiedzę na jego temat wietnamolodzy, dzięki czemu nawet dźwięk w grze ma być zaprojektowany tak, aby możliwie najwierniej odtwarzał odgłosy prowadzonej w dżungli wojny partyzanckiej: szelest roślinności, szepty żołnierzy, pęknięcia kul, eksplozje i krzyki rannych. Co więcej, w dodatku usłyszycie także klimatyczną, mieszającą rock i blues ścieżkę dźwiękową, która została skomponowana przy użyciu oryginalnych wietnamskich instrumentów.

S.O.G. Prairie Fire – podobnie jak wydany w 2019 roku Global Mobilization: Cold War German, który sprzedał się w liczbie 130 tysięcy egzemplarzy – nie będzie samodzielnym dodatkiem, co oznacza, że do zagrania w niego niezbędne okaże się posiadanie podstawowej wersji gry Arma 3. Rozszerzenie będzie można kupić bezpośrednio na Steamie – nowe treści zostały wycenione na 22,99 euro, czyli około 100-110 zł. W celu zapewnienia bezproblemowej premiery w ciągu najbliższych dwóch tygodni mają się odbyć zamknięte beta-testy z udziałem wybranych członków społeczności. Konkretna data premiery dodatku zostanie ogłoszona wkrótce po nich. Później Bohemia Interactive skupi się na trzecim rozszerzeniu z serii Creator DLC – współtworzonym przez CSLA Studio Iron Curtain, które zabierze nas do Czechosłowacji w latach 80. XX wieku.