Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2019, 21:59

autor: Entelarmer

Zimna wojna zawita do Arma 3 w nowym DLC

Studio Bohemia Interactive zapowiedziało Global Mobilization: Cold War German - pierwsze tzw. Creator DLC dla gry Arma III. Dodatek zabierze nas do Niemiec z czasów zimnej wojny i wprowadzi m.in. nowy ekwipunek oraz ogromną mapę.

Na wycieczkę do Niemiec lat 80. wyruszymy za dwa tygodnie. - Zimna wojna zawita do Arma 3 w nowym DLC - wiadomość - 2019-04-18
Na wycieczkę do Niemiec lat 80. wyruszymy za dwa tygodnie.

Bohemia Interactive ujawniło pierwsze z tzw. Creator DLC – dodatków do gry Arma III tworzonych we współpracy z innymi deweloperami. Na pierwszy ogień pójdzie dzieło dwuosobowego zespołu Vertexmacht o podtytule Global Mobilization – Cold War German. Zgodnie z nazwą, dodatek zabierze nas do Niemiec z czasów zimnej wojny, pozwalając nam na rozegranie starcia pomiędzy siłami Niemieckiej Republiki Demokratycznej oraz Republiki Federalnej Niemiec.

Choć zespół tworzący dodatek jest niewielki, tego samego nie można powiedzieć o jego zawartości. Arma 3 Creator DLC: Global Mobilization Cold War Germany zaoferuje obszar wielkości 419 kilometrów kwadratowych w dwóch wersjach (zimowej oraz letniej), na którym przetestujemy nowe zabawki: 21 broni oraz 42 pojazdy (w obu przypadkach wliczając warianty). Znajdzie się też kampania dla jednego gracza, składającą się z dziesięciu misji i pozwalająca na wcielenie się w żołnierza zarówno NRD, jak i RFN. Jeśli nie w smak Wam będzie samotna zabawa, twórcy przygotowali siedemnaście scenariuszy, w ramach których będziecie rywalizować lub współpracować z innymi graczami. Wśród nich znajdziemy wariant trybu deathmatch zwany Fashion Police, w którym o przynależności do drużyny zadecyduje... noszone ubranie.

Nowe pojazdy i bronie to nie jedyne atrakcje nadchodzącego dodatku. - Zimna wojna zawita do Arma 3 w nowym DLC - wiadomość - 2019-04-18
Nowe pojazdy i bronie to nie jedyne atrakcje nadchodzącego dodatku.

Prócz tego, gracze otrzymają też więcej opcji dostosowania wyglądu awatara zgodnie z niemiecką modą lat 80. To wszystko dostaniemy wraz z premierą rozszerzenia na Steamie, zaplanowaną na 29 kwietnia 2019 roku. Arma 3 Creator DLC: Global Mobilization – Cold War Germany będzie dodatkiem niesamodzielnym, tak więc nie obejdzie się bez posiadania podstawowej wersji Arma III. Samo rozszerzenie będzie kosztować 19,99 euro, czyli około 85 złotych. Wypada dodać, że żadne z Creator DLC nie będzie dostępne za darmo dla nabywców Arma III: Supporter's Edition, a ich instalacja będzie całkowicie opcjonalna.