Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2019, 20:15

Lucasfilm przygląda się okresowi Starej Republiki w Star Wars

Kathleen Kennedy z Lucasfilm wypowiedziała się na temat przyszłości marki Knights of the Old Republic. Szefowa wytwórni potwierdziła, że trwają rozmowy na ten temat i jest przygotowywany powiązany z serią projekt. Nie zdradziła jednak, czy mowa o filmie, serialu, czy też zupełnie odmiennej produkcji w czasach Starej Republiki.

Coś się dzieje w temacie Starej Republiki. - Lucasfilm przygląda się okresowi Starej Republiki w Star Wars - wiadomość - 2019-04-18
Coś się dzieje w temacie Starej Republiki.

Tegoroczny konwent Star Wars Celebration przyniósł ze sobą wiele ogłoszeń dla fanów Gwiezdnych wojen. O jednym z nich dowiedzieliśmy się dopiero po zakończeniu imprezy za sprawą stacji MTV (via Twitter). Dziennikarz Josh Horowitz przeprowadził rozmowę z szefową Lucasfilm, Kathleen Kennedy, a jedno z pytań dotyczyło potencjalnych planów firmy w związku z serią Star Wars: Knights of the Old Republic. W odpowiedzi Kennedy zapewniła, że trwają rozmowy na temat przyszłości marki i jest opracowywany związany z nią projekt. Na zdradziła jednak nic konkretnego w tej kwestii, bo – jak stwierdziła – nie jest jeszcze pewna, co z tego wyjdzie.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o planach dotyczących Knights of the Old Republic. Miesiąc temu pojawiły się pogłoski, jakoby nad trylogią filmową w czasach Starej Republiki pracowali David Benioff oraz Daniel Weiss, czyli showrunnerzy serialowej Gry o tron. Słowa Kathleen Kennedy mogłyby potwierdzać tamte przecieki, niemniej wypada podejść do sprawy z dystansem. Z wypowiedzi prezes Lucasfilm nie wynika nic ponad to, że są jakieś plany związane z marką, ale nie ma jasnej wizji. Niewykluczone, że nie ma jeszcze zgody co do tego, w jakiej formie powróci seria.

Rycerze Starej Republiki mogą powrócić, ale w jakiej formie? - Lucasfilm przygląda się okresowi Starej Republiki w Star Wars - wiadomość - 2019-04-18
Rycerze Starej Republiki mogą powrócić, ale w jakiej formie?

Wypada zaznaczyć, że nie mamy nawet pewności, czy rzeczywiście mowa o produkcji filmowej. Nic w wypowiedzi Kennedy nie wskazywało jasno, że mówiła o projekcie swojej wytwórni, a nie o ogólnych planach związanych z marką. Niewykluczone, że Disney rozważa wszelkie opcje powrotu cyklu, choćby jako komiksu lub odświeżenia poprzednich odsłon, aczkolwiek nie można wykluczyć bardziej ambitnego przedsięwzięcia (czytaj: pełnoprawnej kontynuacji). Jakkolwiek by nie było, wydaje się wątpliwe, byśmy mieli usłyszeć coś więcej na temat KOTOR-a w najbliższym czasie. Szkoda, bo tego typu zapowiedź z pewnością pocieszyłaby fanów serii po niedawnych doniesieniach o skasowanym Knights of the Old Republic III.