Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXBOX
Okładka Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords (PC)

Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords

Druga odsłona bestsellerowej gry RPG, której akcja rozgrywa się w popularnym uniwersum cyklu Star Wars. W odróżnieniu od pierwowzoru, za powstaniem gry stoi partnerujące oryginalnym twórcom z kanadyjskiego BioWare studio Obsidian Entertainment.

RPG | TPP | science fiction | Star Wars | filmy | klasyczne RPG | EA Play

Okładka Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords (PC)

data premiery gry:

6gru2004

XBOX

10lut2005

PC

Star Wars: Knights of the Old Republic - The Sith Lords to druga część znakomitej gry z gatunku cRPG przygotowanej przez kanadyjskie studio BioWare. Za developing tej odsłony odpowiedzialny jest już kto inny, zespół Obsidian Entertainment, notabene będący partnerem BioWare.

Akcja The Sith Lords rozpoczyna się w pięć lat po ostatnich wydarzeniach jakie miały miejsce w oryginalnym KotORze, zaś historia którą przedstawia nie jest bezpośrednią kontynuacją fabuły „jedynki” (czego wynikiem jest niemożność zaimportowania do gry swojej postaci z pierwowzoru). Gracze wcielają się w postać ostatniego z rycerzy Jedi, weterana wojen Mandaloriańskich, który powraca z wygnania do Republiki, zniszczonej i zdewastowanej wojną pomiędzy rycerzami Jedi (reprezentującymi jasną i ciemną stronę mocy). W wyniku tego konfliktu rozwiązano Zakon rycerzy Jedi, a w galaktyce zapanował chaos. Jak łatwo się domyśleć, to przed naszym bohaterem zostaje postawione zadanie odrodzenia zakonu i przywrócenie dawnego porządku.

Z racji tego, iż nasz Jedi od dawna przebywał na banicji, na początku rozgrywki nie dysponuje praktycznie żadnymi potężniejszymi mocami, a nawet nie posiada swojego miecza świetlnego. Rzecz jasna w trakcie gry na nowo zdobywa i rozszerza swoje „zapomnienie” umiejętności. Budowa nowej gry jest dokładnie taka sama jak oryginalnego Star Wars: Knights of the Old Republic. Co więcej wykorzystuje ona ten sam engine i rozwiązania technologiczne. Nie starano się na siłę wymyślać czegoś nowego, tylko do sprawdzonych już, i nieco usprawnionych, mechanizmów zaadaptowano nową, wielowątkową fabułę z licznymi zwrotami akcji i questami pobocznymi. Podobnie jak w części pierwszej przebieg akcji, poszczególne wydarzenia oraz jej zakończenia zależą od wcześniejszych decyzji i poczynań graczy.

Zarówno interfejs jak i system walki pozostały praktycznie niezmienione. Wprowadzono tylko niewielkie ulepszenia, jak np. dwie konfiguracje broni, pomiędzy którymi możemy się błyskawicznie przełączać w zależności od wrogów jakim musimy stawić czoła. W jednej chwili możemy też prowadzić maksymalnie trzy postacie (główny bohater + dwóch innych członków drużyny), aczkolwiek, wzorem KotOR 1, w drużynie może znajdować się ich więcej.

Podczas przygody zwiedzamy siedem światów, w tym Dantooine czy Telos. Spotykamy dawnych znajomych, m.in. Revana, T3-M4 i HK-47. Mamy też okazję zagrać w szereg znanych już mini gierek, w tym w Pazaaka, a nawet pilotować statek Ebon Hawk.

Jedną z większych zmian wprowadzonych w The Sith Lords są olbrzymie możliwości modyfikowania i konstruowania nowych przedmiotów z licznych podzespołów, m.in. otrzymywanych z rozkładania na czynniki pierwsze znalezionych rzeczy. Daje to graczom możliwość dopasowywania wykorzystanego ekwipunku do indywidualnych predyspozycji postaci, co wpływa na ich możliwości.

Pojawiają się tu również nowe klasy postaci „Prestige” (Sith Lord, Sith Marauder i Sith Assassin dla ciemnej strony mocy i Jedi Master, Jedi Watchman oraz Jedi Weapon Master dla jasnej strony mocy) oraz szereg nowych mocy Jedi, w tym: Dark Sider Rage, Battle Meditation, Force Sight (umiejętność widzenia przez ściany) i Force Clairvoyance (pozwalająca na zobaczenie części poziomów na których jeszcze nie byliśmy).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 4314 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Gry podobne do Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords

Klasyfikacja PEGI Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB (GeForce4 lub lepsza)
  • 3.7 GB HDD
Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords - recenzja gry
Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords - recenzja gry

Recenzja 24 lutego 2005, 13:21

Przy okazji omawiania naszej drużyny warto opowiedzieć o pierwszej z nowości w KOTOR-ze. Jest nią nasz wpływ na poszczególnych towarzyszy (Influence). W zależności od tego, co robimy i co mówimy, kompani kreują sobie inne zdanie na nasz temat. Spotykamy się też z sytuacjami, kiedy możemy – dajmy na to – poprzeć wybraną postać w kłótni z inną. Jeśli powiemy dobre słowo jednej z nich, polubi nas ona bardziej, podczas gdy druga będzie urażona. Kolejną nowością jest nowe zastosowanie warsztatów, które służą nam teraz nie tylko do ulepszania broni czy pancerza, ale również do tworzenia przedmiotów (np. apteczek). Składamy je dzięki znalezionym wcześniej komponentom – jeśli mamy ich za mało, rozbieramy zbędny przedmiot. Pojawiły się tzw. klasy prestiżowe (Prestige Classes), czyli rozszerzenia trzech podstawowych odmian Jedi (Guardian, Sentinel, Consular). Pozwalają nam one skupić się albo na walce mieczem świetlnym, albo na rozwijaniu Mocy, albo na obydwu tych elementach jednocześnie.

PC
XBOX