Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2022, 13:11

KOTOR 2 niemożliwy do ukończenia na Switchu; twórcy pracują nad poprawkami [Aktualizacja]

Star Wars: Knights of the Old Republic II ma problemy na Switchu. Gra zawiera błąd, który uniemożliwia ukończenie gry.

Aktualizacja

Aspyr Media na razie nie rozwiązało opisanego problemu, lecz podzieliło się z graczami sposobem na jego tymczasowe obejście. Wystarczy, że ominiecie problematyczną sekwencję za pomocą cheatów.

Musicie trzykrotnie wcisnąć lewą gałkę, co otworzy menu cheatów. W miejscu tym wybierzcie opcję „warp”. Twórcy rekomendują, by po raz pierwszy przeteleportować się w losowe miejsce w momencie wyświetlenia ekranu wyboru drużyny, przed rozpoczęciem przerywnika filmowego. Następnie należy jeszcze raz użyć kodu „warp” i przenieść się do lokacji oznaczonej jako OND504.

W ten sposób pominiecie problematyczny etap. Musicie jednak pamiętać, by nie wchodzić do dzielnicy handlowej, ponieważ wywoła to błąd.

To oczywiście tylko chwilowe obejście problemu. Twórcy zapowiedzieli, że pełnoprawne rozwiązanie pojawi się w grze w ramach kolejnej aktualizacji.

Oryginalna wiadomość

W SKRÓCIE:
  • KOTOR 2 jest niemożliwy do ukończenia na Nintendo Switch.
  • Gra zalicza crasha po jednym z przerywników filmowych.
  • Twórcy pracują nad rozwiązaniem problemu.

8 czerwca na Nintendo Switch zadebiutowało Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords. Premiera gry okazała się sporym wydarzeniem.

Mowa tu nie tylko o debiucie znanej klasyki na nowej platformie, ale także o wydaniu wersji, która zostanie wzbogacona o wyciętą wcześniej zawartość.

Niestety okazuje się, że gra ma pewne problemy. Produkcja zawiera błąd, który uniemożliwia ukończenie gry.

KOTOR 2 znów sprawia problemy

Pierwsze wrażenia graczy dotyczące nowej konwersji KOTOR-a 2 były naprawdę pozytywne. Większość fanów doceniła jakość produkcji oraz fakt, że mogą jeszcze raz przeżyć wielką przygodę sprzed lat na Switchu.

Niestety w pewnym momencie gracze zderzyli się ze ścianą. Okazuje się, że tytuł napotyka na błąd, który uniemożliwia dalszą rozgrywkę.

Gra zalicza każdorazowo crasha po przerywniku filmowym związanym z lądowaniem na Onderonie. Niestety wygląda na to, że błędu nie da się w żaden sposób ominąć.

KOTOR 2 niemożliwy do ukończenia na Switchu; twórcy pracują nad poprawkami [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Twitter | Aspyr Media

Pocieszeniem może być jedynie fakt, że deweloperzy z Aspyr Media wiedzą o problemie. Twórcy mają już pracować nad jego rozwiązaniem, lecz na razie nie są w stanie określić, kiedy możemy spodziewać się poprawki.

Pozostaje więc cierpliwie czekać, a w międzyczasie omijać Onderon i skupić się na misjach pobocznych.

  1. Aspyr Media – oficjalna strona