Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2022, 10:55

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

KOTOR 2 w rozszerzonej wersji zbiera świetne recenzje

Kontynuacja kultowej gry RPG Star Wars: Knights of the Old Republic jest już dostępna na Nintendo Switchu. Port zbiera bardzo dobre recenzje.

Wielbiciele fanczyzny Star Wars w zeszłym roku mieli okazje zagrać w odświeżoną wersję pierwszej części Knights of the Old Republic na konsoli Nintendo Switch. Kilkanaście miesięcy później dzięki Aspyr Media w ręce zapalonych graczy trafiła kontynuacja kultowego RPG-a, wzbogacona o zawartość wyciętą z pierwotnej wersji, w tym nowe dialogi, dodatkową misję oraz odświeżone zakończenie. Deweloper poinformował na Twitterze, że pojawi się ona jako darmowy dodatek DLC w trzecim kwartale 2022 roku (lipiec – wrzesień).

Bardzo dobre recenzje

Od premiery KOTOR-a 2 na Switchu minęło dopiero kilkanaście godzin, ale odświeżona wersja produkcji Obsidian Entertainment już zbiera świetne recenzje. Żeby nie być gołosłownym, na dowód można przywołać oceny na portalu Metacritic – aktualna średnia to 84 punkty na 100.

Przegląd ocen KOTOR 2 na Switch

  • Pocket Tactics – 90/100
  • God is a Geek – 90/100
  • Gaming Nexus – 85/100
  • But Why Tho? – 85/100
  • CGMagazine – 85/100
  • NintendoWorldReport – 80/100
  • Hardcore Gamer – 80/100
  • Nintendo Life – 70/100

Recenzenci zwracają uwagę przede wszystkim na nostalgiczny powrót do przeszłości. Według nich, mimo wielu lat od pierwotnej premiery, gra zachowała swój urok i jest w stanie zadowolić nie tylko starszych fanów, ale również „świeżaków”.

Zainteresowanym jeszcze raz przypominamy, że Knights of the Old Republic 2 jest już dostępne na Nintendo Switch. Wydanie, zapowiedziane nieco ponad tydzień temu, zostało wycenione na 56 zł i według strony Nintendo eShop, potrzebuje ok. 15,7 GB miejsca.

Jeżeli jeszcze nie dane Wam było zapoznać się ze światem przedstawionym w KOTOR 2, poniżej możecie zobaczyć krótki materiał z tej kultowej gry.

E3 2021