filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 kwietnia 2019, 19:05

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Finałowy zwiastun filmu X-Men: Mroczna Phoenix

W sieci pojawił się ostatni zwiastun filmu X-Men: Mroczna Phoenix. Produkcja debiutująca na początku czerwca jest zwieńczeniem kinowych przygód X-Menów, które rozpoczęły się blisko dwadzieścia lat temu.

W sieci pojawił się ostatni zwiastun X-Men: Mroczna Phoenix. Ta superbohaterska produkcja jest finałem dotychczasowych kinowych przygód marvelowskich mutantów, które rozpoczęły się w roku 2000, wraz z premierą filmu X-Men. W trailerze zobaczymy wcześniej niewidziane fragmenty obrazu, rzucające światło na to, w jaki sposób Jean Grey zyskuje nowe moce, stając się śmiertelnym zagrożeniem dla jej dotychczasowych przyjaciół i sojuszników. Film zadebiutuje w polskich kinach 7 czerwca 2019 roku. Warto zaznaczyć, że z powodu problemów produkcyjnych oraz niezwykle słabego odbioru ze strony testowej widowni, jego debiut był kilkukrotnie przekładany, a przez krótki czas pozostawał nawet pod znakiem zapytania.

X-Men: Mroczna Phoenix to reżyserski debiut Simona Kinberga, który wcześniej pracował już nad serią o mutantach jako scenarzysta. Fabuła produkcji skupia się na postaci Jean Grey. Podczas wykonywania jednej z misji ratunkowych zostaje ona opętana przez potężny kosmiczny byt, który staje się źródłem jej potężnej mocy. W filmie powraca większość obsady pierwszoplanowej X-Men: Apocalypse – James McAvoy (Charles Xavier), Michael Fassbender (Magneto), Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Sophie Turner (Jean Grey/Phoenix), Tye Sheridan (Cyclops) oraz Evan Peters (Quicksilver). Debiutująca w serii Jessica Chastain wcieli się natomiast w tajemniczą, zmiennokształtną istotę manipulującą Jean.

X-Men: Mroczna Phoenix jest już drugą próbą filmowej adaptacji komiksu Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix (ang. The Dark Phoenix Saga). Do tej pory jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych historii rozgrywających się w uniwersum Marvela. Jej autorem jest niezwykle zasłużony scenarzysta Chris Claremont, którego pomysły fabularne oraz idee w dużej mierze ukształtowały współczesny obraz X-Menów.

Film zadebiutuje w Polsce 7 czerwca.

  1. Oficjalna strona X-Men: Mroczna Phoenix