filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 marca 2018, 13:58

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

X-Men: Dark Phoenix i The New Mutants przesunięte na 2019 rok

Wytwórnia Twentieth Century Fox podała nowe daty premier kilku tworzonych przez siebie filmów. Na liście znalazły się m.in. X-Men: Mroczna Phoenix oraz Nowi mutanci.

Kolejna ekranizacja komiksowej sagi Mrocznej Phoenix zadebiutuje w styczniu 2019 r. - X-Men: Dark Phoenix i The New Mutants przesunięte na 2019 rok - wiadomość - 2018-03-27
Kolejna ekranizacja komiksowej sagi Mrocznej Phoenix zadebiutuje w styczniu 2019 r.

Wytwórnia Twentieth Century Fox poinformowała o przesunięciu premier kilku przygotowywanych przez siebie produkcji. Nowe daty debiutów otrzymały m.in. komiksowe blockbustery – X-Men: Mroczna Phoenix i Nowi mutanci. Pierwszy z filmów zadebiutuje 14 lutego 2019 roku (pierwotnie miał pojawić się na ekranach kin 2 listopada tego roku), zaś na drugi poczekamy do 2 sierpnia 2019 r. (poprzednia data premiery to 22 lutego 2019 r.)

X-Men: Mroczna Phoenix to kolejna kolejna część głównej sagi superbohaterskiej 20th Century Fox, a zarazem bezpośrednia kontynuacja wydarzeń przedstawionych w X-Men: Pierwsza klasa, X-Men: Przyszłość, która nadejdzie oraz X-Men: Apokalipsa. W filmie zobaczymy ponownie m.in. wcielającą się w Jean Grey Sophie Turner (Gra o tron), Jennifer Lawrence (Igrzyska śmierci) w roli Mystique, Michaela Fassbendera (Prometeusz) jako Magneto oraz Jamesa McAvoya (Split), który po raz kolejny odtworzy na ekranie profesora Charlesa Xaviera. Reżyserowany przez Simona Kinberga obraz stanowi drugą – po niezbyt udanym X-Men: Ostatni bastion z 2006 roku – próbę zekranizowania darzonej przez fanów wielką estymą komiksowej sagi Mrocznej Phoenix (ang. Dark Phoenix). Nie ma pewności, co jest przyczyną obsuwy – być może Fox chce mieć pewność, że kolejny tytuł z flagowej serii będzie odpowiednio dopieszczony (nijakie X-Men: Apokalipsa było pewnym rozczarowaniem po solidnej Przeszłości, która nadejdzie).

Nowi mutanci podchodzą nieco inaczej do tematu superbohaterów.
Nowi mutanci podchodzą nieco inaczej do tematu superbohaterów.

Z kolei spin-off Nowi mutanci, jeśli zawierzyć pierwszym doniesieniom i zwiastunom, będzie pozycją gatunkowo zbliżoną bardziej do horroru niż typowych filmów o superbohaterach. Na ekranie zobaczymy m.in. Anyę Taylor-Joy (Split), Alice Bragę (Jestem legendą), znanego ze Stranger Things Charliego Heatona oraz kolejną gwiazdę Gry o tron – Maisie Williams. Także w tym wypadku przyczyny opóźnienia nie są znane, jednak warto odnotować, że zdarza się to już drugi raz (o pierwszym przesunięciu premiery usłyszeliśmy w styczniu).

Na liście tytułów dotkniętych obsuwami znaleźć można również Bohemian Rhapsody (zadebiutuje 2 listopada 2018 r.), The Kid Who Would Be King (1 marca 2019 r.), Breakthrough (12 kwietnia 2019 r.), Spies in disguise (19 kwietnia 2019 r.) oraz The Force (nowa data premiery nie jest znana).

  1. Hans Zimmer skomponuje muzykę do X-Men: Dark Phoenix
  2. Recenzja filmu X-Men: Apocalypse w serwisie gameplay.pl
filmy i seriale filmy Marvel 20th Century Fox X-Men: Dark Phoenix / Mroczna Phoenix The New Mutants / Nowi mutanci