Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 września 2018, 12:57

autor: Czarny Wilk

Potężna Mroczna Feniks w zwiastunie filmu X-Men Dark Phoenix

Wytwórnia Twentieth Century Fox opublikowała zwiastun filmu X-Men: Dark Phoenix, siódmej głównej odsłony popularnego cyklu opartego na komiksach Marvela. Tym razem fabuła skupi się na postaci Jean Grey i jej nieokiełznanej mocy.

W sieci zadebiutował zwiastun X-Men: Dark Phoenix – siódmej głównej odsłony filmowej serii opartej na popularnych komiksach Marvela o obdarzonych niezwykłymi zdolnościami mutantach. Akcja produkcji oparta zostanie na kultowym komiksie Dark Phoenix Saga, w którym Jean Grey została spaczona przez potężny, będący źródłem jej mocy byt zwany Feniksem.

X-Men: Dark Phoenix ma być reżyserskim debiutem Simona Kinberga, który wcześniej pracował nad serią o mutantach jako scenarzysta. Powróci większość obsady pierwszoplanowej z X-Men: Apocalypse – James McAvoy (Charles Xavier), Michael Fassbender (Magneto), Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Sophie Turner (Jean Grey/Phoenix), Tye Sheridan (Cyclops) oraz Evan Peters (Quicksilver). Debiut w serii zaliczy Jessica Chastain, która wcieli się w tajemniczą zmiennokształtną osobę manipulującą Jean.

Fabuła skupi się na postaci Jean Grey i jej nieokiełznanej mocy. - Potężna Mroczna Feniks w zwiastunie filmu X-Men Dark Phoenix - wiadomość - 2018-09-27
Fabuła skupi się na postaci Jean Grey i jej nieokiełznanej mocy.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Dark Phoenix nie będzie pierwszą próbą adaptacji Mrocznej Phoenix (w Polsce wydanej w 2013 roku w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela wydawnictwa Hachette, a wcześniej przez kultowe wydawnictwo TM-Semic). Luźno na kanwach tej opowieści oparty był także X-Men: Ostatni bastion z 2006 roku, tam jednak reżyser Brett Ratner zdecydował się na daleko idące zmiany w stosunku do pierwowzoru, sam film zaś nie cieszył się uznaniem ani fanów, ani krytyków.

X-Men: Dark Phoenix ma być adaptacją znacznie wierniejszą pierwowzorowi, choć i tutaj twórcy planują większe odstępstwa od oryginalnej fabuły. Film zadebiutuje w kinach 14 lutego 2019 lutego. Tytuł planowany był jako początek nowej trylogii X-Men, ale ze względu na plany wchłonięcia serii X-Men w kinowe uniwersum Marvela, nie wiadomo, czy pomysł ten nie został porzucony.

  1. Recenzja filmu X-Men: Apocalypse w serwisie Gameplay.pl