Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2018, 12:50

autor: AlexB

Możliwość wyboru płci bohatera zadomowi się w cyklu Assassin's Creed

W rozmowie z serwisem GamesIndustry.biz Scott Philips, reżyser gry Assassin's Creed Odyssey, zdradził, że możliwość wyboru płci głównego bohatera na stałe zagości w popularnym cyklu. Oficjalnie studio chce w ten sposób dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców.

Nietrudno zauważyć, że rozwój cyklu Assassin's Creed coraz bardziej idzie w stronę RPG. Rewolucję rozpoczęło Origins, a nadchodzące Odyssey wprowadzi kolejne elementy, które mogą kojarzyć się z tym gatunkiem. Mowa tu między innymi o romansach, sposobie wpływania na dialogi, decyzji moralnych oraz możliwości wyboru płci głównego bohatera. Jak zdradził w wywiadzie z serwisem GamesIndustry.biz reżyser gry Assassin's Creed Odyssey Scott Philips, przynajmniej ta ostatnia opcja powinna zagościć w popularnej serii na dłużej. Cytując jego słowa:

Myślę, że błędem byłoby ograniczanie graczy. Chcemy trafić do jak największej liczby osób. Dlatego też nie widzę sensu, by wracać do jednego ściśle określonego bohatera. Powinniśmy iść w kierunku zapoczątkowanym przez Odyssey i zgromadzić większą bazę fanów, którzy mogliby kreować swoje własne doświadczenie z produkcją.

Którego bohatera wybierzesz? - Możliwość wyboru płci bohatera zadomowi się w cyklu Assassin's Creed - wiadomość - 2018-09-27
Którego bohatera wybierzesz?

Oficjalnie chodzi zatem o jeszcze wyraźniejsze zwiększenie popularności marki. Mniej oficjalnie decyzja ta może być konsekwencją małego zamieszania, które wybuchło w okolicach premiery Assassin's Creed: Unity, kiedy okazało się, że w trybie współpracy nie można grać jako kobieta. Na firmę Ubisoft spadła wówczas fala krytyki, której od tamtej pory deweloperzy starają się uniknąć. Bez wątpienia nastroje niektórych uspokoił Syndicate, w którym pojawiło się grywalne męsko-żeńskie rodzeństwo. Odyssey możliwością wyboru między Kassandrą a Alexiosem kontynuuje ten trend.

Według twórców to Kassandra ma być kanoniczną protagonistką Assassin’s Creed Odyssey. - Możliwość wyboru płci bohatera zadomowi się w cyklu Assassin's Creed - wiadomość - 2018-09-27
Według twórców to Kassandra ma być kanoniczną protagonistką Assassin’s Creed Odyssey.

W rozmowie z GamesIndustry.biz Philips powiedział również kilka słów na temat wyborów, które są bardzo mocno reklamowane w kontekście Assassin's Creed Odyssey. Mają one zachęcać graczy do odgrywania roli i jeszcze większego wczucia się w postać.

Dajemy Wam te opcje, byście mieli okazję, oczywiście w miarę możliwości, do wpływania na świat gry w sposób, jaki do tej pory nie był dostępny. Możecie na przykład zabić osobę, która zleciłaby Wam zadanie i w ogóle go nie otrzymać w dalszej części zabawy. Takie wybory oddziałują na uniwersum jak nigdy dotąd.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października, czyli już w przyszły piątek. Dostępne będą wersje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Ponadto w Japonii tytuł ukaże się na Nintendo Switch dzięki technologii streamingu.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?