Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2018, 10:25

autor: AlexB

Znaczenie wyborów na nowym zwiastunie Assassin's Creed Odyssey

W sieci pojawił się nowy zwiastun Assassin's Creed: Odyssey. Skupia się on na wyborach moralnych, jakie pojawią się w trakcie zabawy. Kolejna odsłona popularnej serii od firmy Ubisoft ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 5 października.

Praktycznie od momentu pierwszej oficjalnej zapowiedzi Assassin's Creed: Odyssey, która miała miejsce podczas tegorocznych targów E3, deweloperzy z firmy Ubisoft podkreślają, jak duże znaczenie będą miały w tej części popularnego cyklu podejmowane decyzje. Nie chodzi jedynie o rozstrzygnięcie, czy chcemy grać bohaterem (Alexiosem) czy bohaterką (Kassandrą), lub też którą drogę rozwoju postaci zamierzamy obrać. W grze mają pojawić się wybory moralne wpływające na sposób, w jaki potoczy się historia, w tym również na zakończenie. To właśnie na nich skupia się najnowszy zwiastun tytułu. Można go obejrzeć poniżej.

Twórcom zależy na tym, by Assassin's Creed: Odyssey było dosłownie indywidualną odyseją każdego gracza. Dlatego też w zwiastunie podkreślają, że w tytule nie będzie złych wyborów, a jedynie ścieżki, które zdecydujemy się obrać.

Mimo obietnic o niejednoznaczności decyzji, zaprezentowany trailer wydaje się sugerować, że będą one oparte na prostych przeciwieństwach. Nie wiadomo jednak, czy jeśli faktycznie tak będzie, to ich konsekwencje będą podobnie banalne. Niewykluczone bowiem, że z pozoru prawe wybory, niczym w Knights of the Old Republic II, doprowadzą do tragicznych wydarzeń.

W Assassin’s Creed: Odyssey wyborów dokonamy nie tylko na polu bitwy. - Znaczenie wyborów na nowym zwiastunie Assassin's Creed Odyssey - wiadomość - 2018-09-12
W Assassin’s Creed: Odyssey wyborów dokonamy nie tylko na polu bitwy.

Przypominamy, że Assassin's Creed: Odyssey zabierze nas do starożytnej Grecji, gdzie jako wnuk lub wnuczka słynnego króla Sparty Leonidasa weźmiemy udział w wojnie peloponeskiej. Tytuł, wzorem wcześniejszej odsłony, czyli Origins, mocno idzie w stronę produkcji RPG, co widać chociażby w systemie rozmów. Według słów deweloperów, w grze pojawi się ponad 30 godzin interaktywnych scen dialogowych.

Assassin's Creed: Odyssey ukaże się 5 października na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Osoby zainteresowane kupnem wersji tytułu na komputer osobisty zachęcamy do zapoznania się z jej oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi. Są one dostępne tutaj.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?