Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2018, 12:45

Assassin’s Creed Odyssey trafi na Nintendo Switch dzięki streamingowi

Podczas prezentacji Nintendo Direct ujawniono, że na konsolę Switch zmierza Assassin’s Creed Odyssey. Ta wersja będzie jednak nietypowa, gdyż bazować ma na technologii streamingu.

Switch nie dałoby rady udźwignąć gry w zadowalającej jakości, więc Ubisoft postanowił wykorzystać streaming. -  Assassin’s Creed Odyssey trafi na Nintendo Switch dzięki streamingowi - wiadomość - 2018-09-14
Switch nie dałoby rady udźwignąć gry w zadowalającej jakości, więc Ubisoft postanowił wykorzystać streaming.

Do tej pory Assassin’s Creed Odyssey zmierzało tylko na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Okazuje się jednak, że w produkcję zagrać będą mogli również posiadacze Nintendo Switch, ale ich wersja wykorzysta technologię streamingu. Innymi słowy, wszystkie obliczenia i renderowanie grafiki odbywać się będzie na serwerach firmy Ubisoft, a na ekran Switcha przesyłany będzie jedynie obraz.

Sądząc po poprzednich przypadkach wykorzystania tej technologii możemy się spodziewać, że Assassin’s Creed Odyssey na Switch będzie trochę mniej responsywne i bardziej rozmazane niż inne wersje. Natywnie konsola Nintendo nie dałaby jednak rady udźwignąć tego tytułu w zadowalającej jakości, więc zaoferowanie możliwości zagrania w niego dzięki streamingowi wydaje się dobrym pomysłem.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy gra jest udostępniana na Switch w ten sposób. Wcześniej tak samo wydano na tę konsolę m.in. Resident Evil VII: Biohazard. Żaden z tego typu tytułów nie opuścił jednak na razie granic Japonii i Ubisoft nie potwierdziło, że w przypadku Assassin’s Creed Odyssey będzie inaczej. Chęć do eksperymentowania ze streamingiem w tym kraju wynika z tego, że Nintendo Switch cieszy się tam wielką popularnością, a jednocześnie tamtejsza infrastruktura sieciowa jest wyśmienita, co mocno minimalizuje problemy typowe dla tej technologii.

W Europie Assassin’s Creed Odyssey ukaże się 5 października tego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach gra zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Gra musi starczyć fanom cyklu na co najmniej dwa lata, gdyż Ubisoft nie planuje wydania nowej odsłony serii w 2019 r. Aby nam się nie nudziło autorzy mają ambitne plany rozwoju Assassin’s Creed Odyssey po premierze. Obejmują one dwa duże płatne dodatki DLC oraz zestaw darmowych aktualizacji z nowymi przygodami. Ponadto w skład przepustki sezonowej wejdą zremasterowana wersje Assassin’s Creed III i Assassin’s Creed III: Liberation.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  3. Oto nowości w Assassin's Creed – czym Odyssey różni się od Origins?
  4. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?