filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 grudnia 2017, 12:02

Wysyp zdjęć i informacji o X-Men: Dark Phoenix

Poznaliśmy sporo nowych informacji dotyczących fabuły najnowszego tytułu osadzonego w filmowym uniwersum X-Men. W sieci pojawiły się również niewidziane wcześniej zdjęcia oraz grafiki koncepcyjne obrazu.

Magazyn Entertainment Weekly przygotował obszerny artykuł poświęcony Dark Phoenix, trzynastemu (licząc debiutujących w przyszłym roku Deadpoola 2 i New Mutants) filmowi z kinowego uniwersum X-Men. Dzięki temu w sieci pojawiły się niewidziane wcześniej zdjęcia z obrazu oraz poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące jego warstwy fabularnej.

Fabuła filmu skupi się na potężnej, destrukcyjnej sile przejmującej kontrolę nad Jean Grey. - Wysyp zdjęć i informacji o X-Men: Dark Phoenix - wiadomość - 2017-12-08
Fabuła filmu skupi się na potężnej, destrukcyjnej sile przejmującej kontrolę nad Jean Grey.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, akcja X-Men: Dark Phoenix rozgrywać się będzie niecałą dekadę po X-Men: Apocalypse, w roku 1992. Tytułowa drużyna mutantów stała się narodowymi bohaterami, co sprawiło, że ich przywódca Charles Xavier zaczął wykazywać się coraz większą lekkomyślnością. Telepata wysyła zespół na wyjątkowo niebezpieczne misje. Podczas jednej z nich Jean Grey zostaje zmuszona do wycieńczającego użycia swoich mocy, co przebudza uśpioną w niej niszczycielską siłę, zwaną Feniksem.

Film zabierze bohaterów m.in. w kosmos, gdzie dojdzie do właśnie opisanego przebudzenia Feniksa. Scena pogrzebu na jednym ze zdjęć sugeruje także, że nie wszyscy bohaterowie wyjdą cało z nowej przygody. Dzięki opublikowanym grafikom możemy również po raz pierwszy przyjrzeć się postaci zmiennokształtnej kosmitki granej przez Jessikę Chastain, która za pomocą manipulacji spróbuje zepchnąć Jean Grey na skraj załamania i doprowadzić do narodzin tytułowej Dark Phoenix.

Najnowsza odsłona X-Men zadebiutuje 2 listopada 2018 roku. Obraz będzie początkiem trzeciej już trylogii o tytułowej grupie oraz reżyserskim debiutem Simona Kinberga, wieloletniego scenarzysty i producenta filmów z tej serii. W rolach głównych ponownie wystąpią James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Sophie Turner, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Alexandra Shipp oraz Evan Peters.

Wysyp zdjęć i informacji o X-Men: Dark Phoenix - ilustracja #2
Wysyp zdjęć i informacji o X-Men: Dark Phoenix - ilustracja #3
Wysyp zdjęć i informacji o X-Men: Dark Phoenix - ilustracja #4
Wysyp zdjęć i informacji o X-Men: Dark Phoenix - ilustracja #5
Wysyp zdjęć i informacji o X-Men: Dark Phoenix - ilustracja #6
Wysyp zdjęć i informacji o X-Men: Dark Phoenix - ilustracja #7
Wysyp zdjęć i informacji o X-Men: Dark Phoenix - ilustracja #8

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

filmy i seriale filmy Michael Fassbender X-Men: Dark Phoenix / Mroczna Phoenix Sophie Turner