filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 lutego 2019, 10:32

Dużo efektownej akcji na kolejnym zwiastunie X-Men: Dark Phoenix

Wytwórnia 20th Century Fox opublikowała drugi trailer X-Men: Mrocznej Phoenix, kolejnego filmu z popularnej serii o bohaterskich mutantach, którzy tym razem będą musieli zmierzyć się z jedną ze swoich towarzyszek, spaczoną przez potężną moc.

Po przejęciu przez Disneya aktywów Foxa większość fanów komiksów czeka, aż mutanci z serii X-Men wejdą w skład kinowego uniwersum Marvela. Nim to jednak nastąpi, otrzymamy przynajmniej dwa filmy będące częścią wcześniejszej filmowej serii o obdarzonych niezwykłymi mocami ludziach – X-Men: Mroczna Phoenix i New Mutants. Pierwszy z nich doczekał się kolejnego zwiastuna, zawierającego sporo efektownych scen.

X-Men: Dark Phoenix będzie drugą filmową adaptacją kultowego komiksu Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix (ang. The Dark Phoenix Saga), napisanego w 1980 roku przez Chrisa Claremonta. Pierwsze podejście miało miejsce w filmie X-Men: Ostatni Bastion z 2006 roku i spotkało się z bardzo chłodnym odbiorem. Twórcy obiecują, że nowa ekranizacja będzie znacznie bliższa pierwowzorowi.

Fabuła skupi się na postaci Jean Grey. - Dużo efektownej akcji na kolejnym zwiastunie X-Men: Dark Phoenix - wiadomość - 2019-02-28
Fabuła skupi się na postaci Jean Grey.

X-Men: Mroczna Phoenix to reżyserski debiut Simona Kinberga, który wcześniej pracował nad serią o mutantach jako scenarzysta. Fabuła skupi się na postaci Jean Grey, spaczonej przez potężny byt będący źródłem jej potężnej mocy. Powróci większość obsady pierwszoplanowej z X-Men: Apocalypse – James McAvoy (Charles Xavier), Michael Fassbender (Magneto), Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Sophie Turner (Jean Grey/Phoenix), Tye Sheridan (Cyclops) oraz Evan Peters (Quicksilver). Debiut w serii zaliczy Jessica Chastain, która wcieli się w tajemniczą, zmiennokształtną istotę manipulującą Jean. Film zadebiutuje 5 czerwca 2019 roku.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej