Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 marca 2018, 14:45

New Mutants, Gambit, X-Force i inne filmy z serii X-Men w 2019 i 2020 roku

Na 2019 i 2020 rok zaplanowanych zostało sześć kolejnych filmów z cyklu X-Men. Wytwórnia 20th Century Fox ma zamiar wprowadzić do kin m.in. Nowych mutantów, Gambita, X-Force oraz film poświęcony Doktorowi Doomowi.

Wygląda na to, że w najbliższych latach fani filmów o mutantach znanych z kart komiksów Marvela nie będą narzekać na brak wrażeń. Z informacji opublikowanych przez serwis The Hollywood Reporter wynika, że w 2019 i 2020 roku grupa 20th Century Fox wprowadzi do kin sześć kolejnych produkcji składających się na kinową serię o X-Men. Stanie się tak bez względu na ostateczny rezultat gigantycznej transakcji, w wyniku której większość aktywów koncernu ma trafić w ręce Disneya.

Jedną z gwiazd The New Mutants jest Maisie Williams (w filmie grająca Wolfsbane). - New Mutants, Gambit, X-Force i inne filmy z serii X-Men w 2019 i 2020 roku - wiadomość - 2018-03-02
Jedną z gwiazd The New Mutants jest Maisie Williams (w filmie grająca Wolfsbane).

Wiemy, że jednym z owych sześciu filmów będzie The New Mutants (pol. Nowi mutanci), horror w reżyserii Josha Boone’a, w którym w jednej z głównych ról zobaczymy gwiazdę Gry o tron Maisie Williams. Premiera obrazu została niedawno przesunięta na luty 2019 roku. Niewykluczone, że na liście znajduje się również Gambit z Channingiem Tatumem. Roszady na stanowisku reżysera powodują jednak, że prace nad tym tytułem ciągle nie mogą ruszyć z miejsca.

Pod uwagę należy również brać X-Force – poboczną produkcję w stosunku do Deadpoola, poświęconą tajnemu odłamowi X-Men, który nie boi się pobrudzić sobie rąk w imię większego dobra. Prace nad filmem, który zostanie napisany i wyreżyserowany przez Drewa Goddarda (w dorobku m.in. netfliksowy serial Daredevil), ruszą w październiku i istnieje szansa, że trafi on do kin jeszcze w 2019 roku.

Za adaptację X-Force odpowiada Drew Goddard. - New Mutants, Gambit, X-Force i inne filmy z serii X-Men w 2019 i 2020 roku - wiadomość - 2018-03-02
Za adaptację X-Force odpowiada Drew Goddard.

Istnieje szansa, że w 2020 roku obejrzymy samodzielny tytuł poświęcony Doktorowi Doomowi, nad którym pieczę sprawuje Noah Hawley, showrunner seriali Fargo oraz Legion. Wiemy również, że do wyreżyserowania kolejnego x-menowego filmu przymierza się Tim Miller, autor pierwszego Deadpoola. W pracach nad tajemniczym 143 (prawdopodobnie poświęconym pobocznej historii z udziałem Kitty Pryde) będzie mu pomagać Brian Michael Bendis, scenarzysta m.in. Jessiki Jones. Szósty film pozostaje na tę chwilę zagadką.

Bez względu na to, co się stanie, w 2018 roku czekają nas premiery dwóch filmów reprezentujących cykl X-Men. Chodzi o kontynuację przygód Deadpoola (premiera 18 maja) oraz X-Men: Dark Phoenix (2 listopada).

  1. Oficjalna strona filmu The New Mutants
  2. Marvel.com
  3. Oficjalna strona 20th Century Fox