filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 stycznia 2018, 12:38

Hans Zimmer skomponuje muzykę do X-Men Dark Phoenix

Słynny kompozytor Hans Zimmer po stworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości zarzekał się, że więcej nie będzie pracować przy kinie superbohaterskim. Najwidoczniej zmienił zdanie - dołączył do produkcji X-Men: Dark Phoenix.

Hans Zimmer w swojej wieloletniej karierze nie stronił od kina superbohaterskiego, nadając muzyczny ton m.in. trylogii o Batmanie Christophera Nolana, Człowiekowi ze stali i Batmanowi v Supermanowi. Ostatni z wymienionych filmów miał być ostatnim przedstawicielem wyjątkowo popularnego typu obrazów o obdarzonych mocami herosach, przy którym pracował kompozytor – 61-letni twórca muzyki zamierzał skupić się na innych gatunkach filmowych. Postanowienie to okazuje się nie być jednak zbyt trwałe i muzykę Zimmera usłyszymy w tegorocznym X-Men: Dark Phoenix.

Film stanowić ma luźną adaptację klasycznych komiksów o Mrocznej Phoenix - Hans Zimmer skomponuje muzykę do X-Men Dark Phoenix - wiadomość - 2018-01-26
Film stanowić ma luźną adaptację klasycznych komiksów o Mrocznej Phoenix

Informację tę zdradził grający mutanta Quicksilvera Evan Peters podczas jednego z odcinków podcastu Happy Sad Confused. Chwaląc doskonałą organizację pracy na planie i profesjonalizm reżysera Simona Kinberga, aktor wspomniał o tym, że muzykę do siódmej odsłony X-Men komponuje słynny artysta. Potwierdził on tym samym obiegające od jakiegoś czasu sieć plotki na ten temat.

X-Men: Dark Phoenix będzie siódmym filmem skupiającym się na losach tytułowej drużyny oraz jedenastym osadzonym w uniwersum, w którym obdarzeni nadnaturalnymi zdolnościami mutanci żyją pośród zwykłych ludzi. W reżyserskim debiucie Kinberga - dotychczas zajmującego się scenariuszami do filmów z serii – powrócą gwiazdy poprzednich odsłon cyklu, w tym James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence i Sophie Turner. Akcja skupi się na granej przez tą ostatnią Jean Grey, która utraci kontrolę nad swoimi zdolnościami i stanie się tytułową, niszczycielską siłą zwaną Mroczną Phoenix. Data premiery filmu ustalona została na 2 listopada 2018 roku.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

filmy i seriale filmy muzyka filmowa X-Men: Dark Phoenix / Mroczna Phoenix