Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2018, 12:24

autor: jgrzegorz

FUT 18 - weekend w Barcelonie z Pucharem Mistrzostw Ultimate Team FIFA18

Dzisiaj rusza pierwszy duży turniej w kalendarzu wydarzeń FIFA 18 Global Series. Między 26 a 28 stycznia 128 zawodników z całego świata stoczy bój o Puchar Mistrzostw Ultimate Team. Szykują się trzy dni zmagań, 200 tysięcy dolarów w puli nagród i wiele emocji.

Pierwszy turniej w tym roku startuje w Barcelonie.
Pierwszy turniej w tym roku startuje w Barcelonie.

Dokładnie w południe w Barcelonie, jednej ze stolic piłki kopanej, ruszyła pierwsza runda rozgrywek. Uczestników czekają trzy dni zmagań. Połowa graczy będzie rywalizować na konsoli PlayStation 4; druga połowa na Xboksie One. W wielkim finale, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 20:00, najlepszy gracz drużyny niebieskich zmierzy się z liderem drużyny zielonych. Zwycięzca odejdzie z 22 tysiącami dolarów w kieszeni i pamiątkowym pucharem. Pełen harmonogram rozgrywek można znaleźć na tej stronie.

Może się wydawać, że pula nagród nie jest wielka w porównaniu z innymi dziedzinami e-sportu, ale turniej nieustannie się rozwija. Zasady z roku na rok ulegają zmianom, a w gronie zawodników i komentujących pojawiają się coraz większe nazwiska. Należy również pamiętać, że Mistrzostwa w Ultimate Team – trybie, w którym wyłania się uczestników – są stosunkowo nowe.

Jeśli nie należycie do zakwalifikowanych 128 zawodników, mamy dobrą wiadomość. Kolejny turniej planowany jest na kwiecień. Udział w wiosennej edycji zagwarantuje sobie automatycznie każdy z 16 najlepszych graczy z Barcelony, jednak szanse na wyjazd ma każdy, kto w lutowym globalnym rankingu Mistrzostw Ligi Weekendowej zajdzie na szczyt. Nie będzie to łatwe zadanie, zwłaszcza po zmianach, jakie wprowadził patch z 23 stycznia.

Każdy z turniejów i szeregu innych wydarzeń zebranych pod szyldem FIFA 18 Global Series ma wyłonić 32 finalistów, którzy w sierpniu zmierzą się w pierwszej edycji Pucharu FIFA eWorld. Zwycięzca będzie nosił miano Mistrza Świata w FIF-ie 18.

Tak wygląda droga do bycia mistrzem świata w FIF-ie.
Tak wygląda droga do bycia mistrzem świata w FIF-ie.

Polskę na turnieju w Barcelonie reprezentował będzie tylko jeden zawodnik o ksywce „Mmilosz93” z drużyny Legia eSports. Wystartuje w rozgrywkach na PlayStation 4. Na liście uczestników widnieje wprawdzie „El Polako”, ale pochodzi z Wielkiej Brytanii. Trzymamy kciuki!

Transmisja na żywo na kanale YouTube i Twitchu EA SPORTS.