Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2018, 12:20

autor: Adrian Werner

Far Peak - gra o himalaistach nowym projektem autorów Serial Cleaner

Autorzy skradanki Serial Cleaner zapowiedzieli grę Far Peak, która pozwoli na wcielenie się w himalaistów zdobywających najwyższe szczyty świata w latach 80. ubiegłego wieku.

Autorzy chcą za pomocą gry oddać hołd polskim himalaistom. - Far Peak - gra o himalaistach nowym projektem autorów Serial Cleaner - wiadomość - 2018-01-26
Autorzy chcą za pomocą gry oddać hołd polskim himalaistom.

Znane z Serial Cleaner krakowskie studio iFun4All zapowiedziało swój następny projekt. Okazała się nim przygodówka wzbogacona elementami strategii i survivalu zatytułowana Far Peak. Na razie autorzy nie podali, na jakie platformy sprzętowe zawita gra.

Udostępnione przez autorów informacje są skromne. Wiemy, że Far Peak podejmie rzadko widywaną w grach tematykę himalaizmu, a akcja osadzona będzie w latach 80. ubiegłego wieku. Podczas projektowania rozgrywki autorzy inspirowali się doświadczeniami prawdziwych himalaistów.

Far Peak nie ograniczy się tylko do samej wspinaczki. Autorzy obiecują, że gra realistycznie odtworzy także relacje międzyludzkie na tego typu wyprawach i zmusi nas do podejmowania trudnych moralnie decyzji, mających duży wpływ na dalszy przebieg wydarzeń.

Co ciekawe, gra powstaje niejako na gruzach platformówki Blind'n'Bluff. Studio iFun4all uznało, że w obecnych realiach rynkowych dalsze inwestowanie w ten projekt nie jest dobrym pomysłem. Opracowane z myślą o nim rozwiązania wykorzystane zostały jednak potem w innych produkcjach zespołu, w tym właśnie Far Peak.

Gra Far Peak ma zrobić użytek także z technologii Real World Data, nad którą firma iFun4all prowadzi prace w ramach finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju projektu GameINN. System ten ma pozwolić na dynamiczne modelowanie rozgrywki i jej balansu, tak aby uprzyjemnić zabawę graczom.

Warto na koniec dodać, że obecnie iFun4all pracuje równolegle nad trzema grami. Dwie z nich mają zadebiutować jeszcze w tym roku, ale nie wiemy, czy jedną z nich będzie Far Peak.

  1. Oficjalna strona studia iFun4all
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Far Peak

Far Peak