Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2018, 17:44

autor: Janusz "Wolny Strzelec" Grzegorz

Nowy patch do gry FIFA 18 łata luki w systemie obrony

Od wczoraj dostępna jest siódma łatka do gry FIFA 18. Usprawnienia dotyczą głównie rozgrywki w obronie i Mistrzostw w FIFA Ultimate Team. Zanosi się na spore zmiany, choć nie brakuje też szeregu pomniejszych udogodnień.

Nowy patch do gry FIFA 18 łata luki w systemie obrony - ilustracja #1

FIFA 18 naprawiana jest od dnia premiery. Rdzeń gry, czyli rozgrywka, zmieniał się wielokrotnie. Od października EA Sports przyspieszyło reakcje bramkarzy, naprawiło błędy sędziowskie i obniżyło celność podań. W efekcie trudniej zdobyć bramkę, a gra zyskała nieco na realizmie. Kanadyjczycy nie zdołali naprawić wszystkich błędów, ale wraz z wprowadzaniem kolejnych łatek dali najbardziej zapalonym graczom nadzieję na przyjemniejszą rozgrywkę. FIFA 18 jest grą o charakterze mocno zręcznościowym. Gracz ma zdobywać dużo efektownych bramek, przez co trudno odebrać mu piłkę. System obrony był bolączką trapiącą nową odsłonę gry od samego początku.

Na stronie pomocy technicznej Electronic Arts czytamy, że wraz z nowym patchem rozgrywka zmieni się w następujący sposób:

– Po rozpoczęciu połowy drużyna broniąca będzie lepiej ustawiona w defensywie;

– zawodnicy ofensywni będą mniej agresywnie przesuwać się w górę pola;

– zawodnicy defensywni będą grali bliżej linii pomocy, aby skrócić pole gry i ograniczyć rywalom możliwości konstruowania ataku.

Niektórzy komentujący twierdzą, że to reakcja EA Sports na dość powszechnie stosowany wzór zdobywania goli, tzw. „kickoff glitch”. Nie jest to błąd czy glicz, ale nie uszło uwadze graczy, że grając w pewien schematyczny sposób, łatwo strzelić bramkę. Przykład takiego zachowania podaje youtuber na filmiku poniżej.

Z innych zmian warto wymienić, że znowu usprawniono poczynania bramkarzy. Od teraz po otrzymaniu podania od własnego zawodnika nie będą automatycznie wybijać piłki.

Zmiany w Ultimate Team

Aktualizacja umożliwi w końcu wyszukiwanie kart po kondycji zawodników. Mała zmiana, a przyspieszy poruszanie się po menu trybu Ultimate Team.

Zmiany czekają również graczy Ligi Weekendowej Mistrzostw FUT. W tym trybie obowiązuje prosta zasada: im więcej wygranych, tym wyższa nagroda. Z tego powodu niektórzy zrobią wszystko, by trafić na jak najsłabszych przeciwników. Czy mechanizm dobierania oponentów można przechytrzyć? Owszem, można: co sprytniejsi już na etapie przed rozpoczęciem właściwego meczu rozpoznają lepszych graczy, np. po ich charakterystycznych koszulkach zawodników, i zwyczajnie ich unikają. EA próbuje zapobiec tego typu praktykom. W najnowszym patchu z ekranu przygotowania do meczu znikną informacje o tym, kto będzie gospodarzem spotkania. Zniknie także podgląd stroju rywala.

Łatka dostępna jest na razie tylko na PC. Wersji na konsole należy spodziewać się już niedługo.