Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2017, 08:50

autor: AlexB

FUT-owe narodzenie, czyli wraca FUTMAS w FIF-ie 18 [Aktualizacja: wydarzenie już wystartowało]

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników wirtualnej piłki nożnej spod szyldu FIFA. Najprawdopodobniej w ten weekend rozpocznie się FUTMAS, czyli specjalny sezon świąteczny w FIF-ie 18.

Aktualizacja

Zgodnie z przewidywaniami, w ubiegły weekend oficjalnie ruszył sezon świąteczny FUTMAS w grze FIFA 18. Z tej okazji EA Sports opublikowało na swoim Twitterze specjalny, okolicznościowy filmik reklamujący to wydarzenie. Pojawiają się w nim między innymi Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny. W ramach FUTMAS do 24 grudnia gracze będą otrzymywali dzienne wyzwania w budowaniu składów, za które można dostać nagrodę w postaci specjalnych kart piłkarzy. Obecnie są to Daniele Rugani z Juventusu, Julian Draxler z PSG oraz Henrikh Mkhitaryan z Manchesteru United. Szczegóły na temat tego, co należy zdobyć, by ich dostać, znajdziecie między innymi tutaj.

Oryginalna wiadomość

Prawdopodobnie w najbliższy weekend 16-17 grudnia wystartuje sezon świąteczny w FIFA Ultimate Team w grze FIFA 18. Spodziewać się można różnych wyzwań budowania składu, promocji na paczki, specjalnych kart i codziennych prezentów od EA Sports. Poniżej radzimy, w jaki sposób przygotować się do tego wydarzenia. Dlaczego akcja ma się rozpocząć akurat w ten weekend? Data jest umowna, ale sądząc po ostatnich edycjach, które miały miejsce kolejno 15, 16, 18 lub 19 grudnia, co wynikało bezpośrednio z kalendarzowych weekendów, to właśnie w ten weekend ruszy FUTMAS.

Gotowi na sezon świąteczny w FIF-ie 18? - FUT-owe narodzenie, czyli wraca FUTMAS w FIF-ie 18 - wiadomość - 2017-12-18
Gotowi na sezon świąteczny w FIF-ie 18?

To już druga promocja w tym okresie obok trwającego obecnie wydarzenia „18 days of FIFA”, w którym można wziąć udział wchodząc na oficjalnego Instagrama EA Sports. Od 8 do 25 grudnia ustrzelicie różne prezenty, takie jak konsole, egzemplarze gry czy karty z Drużyny Tygodnia. FUTMAS będzie o wiele większym i ostatnim tak dużym wydarzeniem przed Drużyną Roku. Spodziewajcie się ciekawych okazji. By odebrać prezenty, trzeba będzie się codziennie logować do aplikacji sieciowej lub mobilnej.

Ronaldo już nie może się doczekać. - FUT-owe narodzenie, czyli wraca FUTMAS w FIF-ie 18 - wiadomość - 2017-12-18
Ronaldo już nie może się doczekać.

Można się spodziewać dużych zestawów paczek od 15 do 125 tysięcy monet, a także paczek ograniczonych czasowo. Oznacza to zwiększoną podaż kart i spadek cen na rynku transferowym, czyli że wiele osób będzie pozbywało się swoich kart, by zakupić paczkę. Największych promocji należy wyczekiwać w okresie bezpośrednio poprzedzającym Boże Narodzenie oraz Nowy Rok, a więc 24-26 grudnia i 1 stycznia 2018. W tych dniach przygodę z grą zazwyczaj zaczyna dużo osób, które otrzymały FIF-ę pod choinkę i jeszcze nie wiedzą, w jaki sposób grać w Ultimate Team. Ergo, na rynku pojawi się mnóstwo kart z kupionych i otrzymanych w prezencie od EA paczek. Dobra rada: polecam pozbyć się wszystkich zawodników zanim promocja się zacznie i spokojnie czekać na spadki cen. Tutaj uwaga: nie będzie to dotyczyć wszystkich kart zawodników. Ci ze specjalnych „futmasowych” wyzwań budowania składu oraz nowi zawodnicy w świątecznej szacie będą drożsi.

Dokładnie nie sposób przewidzieć, których zawodników będzie dotyczyła oferta. Jedyne, co można powiedzieć na pewno, to że będą to zawodnicy popularni w społeczności FUT nie ze względu na wyczyny na boisku, a częstotliwość wyboru w samej grze. Podobna sytuacja miała miejsce podczas promocji halloweenowej.

Jeden z przewidywanych zestawów kart podczas FUTMAS. - FUT-owe narodzenie, czyli wraca FUTMAS w FIF-ie 18 - wiadomość - 2017-12-18
Jeden z przewidywanych zestawów kart podczas FUTMAS.

Należy mieć w pamięci, że jeśli któryś z wymienionych wyżej zawodników pojawi się w wyzwaniu budowania składów, to jego cena wzrośnie. Praktyka pokazuje, że zawodnicy ocenieni na poziomie 81-83, czyli dość przystępni cenowo, będą kluczowi dla różnego rodzaju wyzwań i właśnie w nich warto zainwestować i nie sprzedawać, dopóki nie pojawi się dane wyzwanie.

Jeśli ktoś nie ma zamiaru bawić się w UT przed świętami, to zalecane jest pozbycie się wszystkich kart i czekanie na Pierwszą Gwiazdkę lub następne wielkie wydarzenie, czyli Drużynę Roku w styczniu.