Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2017, 10:43

autor: Adrian Werner

FIFA 18 - nowa aktualizacja poprawia m.in. podania

Studio EA Sports udostępniło nową aktualizację dla gry FIFA 18 na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Poprawia ona balans podań po ziemi i usuwa szereg małych problemów związanych z rozgrywką i trybem Ultimate Team.

Gra ukazała się pod koniec września. - FIFA 18 - nowa aktualizacja poprawia m.in. podania - wiadomość - 2017-11-03
Gra ukazała się pod koniec września.
FIFA 17 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: EA Sports
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: gra sportowa
  4. Platforma: PC, XONE, PS4, Switch, PS3, X360
  5. Data premiery: 29 września 2017

Od premiery gry FIFA 18 minął już ponad miesiąc, ale ludzie ze studia EA Sports wciąż starają się ulepszać swój projekt. Najnowszym tego owocem jest aktualizacja nazwana po prostu Update 3, która powinna ucieszyć osoby narzekające na zbalansowanie rozgrywki. Patch zadebiutował na PC kilka dni temu, a teraz trafił na konsole Xbox One i PlayStation 4

Fani od dnia premiery narzekają na system podań po ziemi, które były zbyt skuteczne. Nawet niezbyt utalentowani zawodnicy potrafią często posłać piłkę idealnie pod stopę kolegi z drużyny, nawet jeśli w praktyce nie mogliby łatwo dostrzec tego piłkarza. Patch to zmienia, mocno ograniczając skuteczność takich podań.

Największa różnica w spadku celności i prędkości piłki odczuwalna jest przy podaniach bez patrzenia, wykonywanych pod kątami od 140 do 220 stopni, gdzie 0 stopni oznacza kierunek, w którym zwrócony jest zawodnik. Dalej efekt ten jest odpowiednio skalowany między 90 (najmniejszy wpływ) a 139 stopniami oraz między 221 a 270 (najmniejszy wpływ) stopniami. W praktyce te wszystkie liczby oznaczają po prostu tyle, że teraz znacznie łatwiej jest skutecznie wykonać podania, gdy celuje się je w kierunku, w którym zwrócony jest piłkarz.

Patch poprawia również szereg małych problemów z rozgrywką, w tym m.in. tych związanych z zachowaniem bramkarzy, którzy czasem parowali piłkę wprost do własnej bramki lub rzucali się zbyt wcześnie w przypadku uderzeń z główki w dół i z woleja.

Dodano również autentyczne stroje i herb dla reprezentacji Chile oraz poprawiono błędy związane z trybem Ultimate Team. Warto także wspomnieć o wyregulowaniu okrzyku Ronaldo, który wcześniej brzmiał komicznie nisko.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry FIFA 18 – kolejny udany sezon
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA 18

FIFA 18