Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2017, 15:22

FIFA 18 z pierwszą dużą aktualizacją na PC

Firma Electronic Arts wypuściła pierwszy duży patch do gry FIFA 18 na PC, naprawiający kilka mankamentów trapiących grę od dnia premiery. Wkrótce ma on również zadebiutować na konsolach.

FIFA 18, czyli najnowsza odsłona popularnej serii symulatorów piłkarskich od EA Sports, oficjalnie zadebiutowała w ubiegły piątek. Choć tytuł został dość ciepło przyjęty przez media branżowe (nasz recenzent ocenił go na 8/10, średnia nota gry w wersji na PlayStation 4 w serwisie Metacritic wynosi obecnie 84/100), nie udało mu się uniknąć kilku problemów technicznych. Gracze narzekają między innymi na grę obronną sterowanych drużyn, błędy w trybie Ultimate Team czy pojawiające się bugi graficzne. Deweloperzy jednak nie próżnowali i dziś wypuścili na PC pierwszy duży patch do FIF-y 18. Wkrótce ma się on ukazać również na konolach. Co udało się w nim naprawić?

FIFA 18 z pierwszą dużą aktualizacją na PC - ilustracja #1

Po pierwsze, w wydanej właśnie łatce znacznie usprawniono zachowanie bramkarzy. Od teraz w pewnych określonych sytuacjach zajmują lepszą pozycję i dokonują słuszniejszych wyborów, jeśli chodzi o parady. Po drugie, nieco zmniejszono trudność zabawy na poziomach Amator i Początkujący. Po trzecie, celność strzałów zawodników została zredukowana, ulepszono natomiast czas reakcji golkiperów. Dzięki tym zmianom trudniej będzie strzelić bramkę z niektórych akcji, co ma dodać do gry odrobinę więcej realizmu. Po czwarte, naprawiono klika błędów z poprawnym wyświetlaniem zawartości i elementów graficznych w trybie Ultimate Team i powiązanym z nim Champions Channel, dzięki któremu można oglądać mecze najlepszych graczy w FIF-ę 18. Po piąte, wyeliminowano błąd występujący w trybie The Journey, który powodował wyrzucanie gry do pulpitu podczas cutscenki w rozdziale piątym. Po szóste, paski wiadomości w trybie kariery powinny od teraz wyświetlać się prawidłowo. Po siódme w końcu, doszlifowano liczne dźwięki i animacje, między innymi zachowanie siatki w bramce po uderzeniu w nią piłką.

To rzecz jasna nie wszystkie zmiany, jakie znalazły się w FIF-ie 18 wraz z wydanym patchem. Pełną listę nowości i usprawnień możecie znaleźć między innymi tutaj. Patch waży 1,27 GB.