Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2017, 11:57

autor: Góral

Recenzje gry FIFA 18 - ulepszona wersja poprzedniej odsłony

W sieci zaczęły się pojawiać recenzje gry FIFA 18. Nowa produkcja firmy Electronic Arts wypada bardzo dobrze, choć niektóre elementy mogły zostać lepiej zrealizowane.

Kilka dni temu na rynku zadebiutowała gra Pro Evolution Soccer 2018, która okazała się bardzo dobrą propozycją dla miłośników wirtualnej piłki nożnej. Firma Electronic Arts po raz kolejny stanęła przed trudnym zadaniem, ale wygląda na to, że FIFA 18 to godny rywal produkcji Konami. W sieci pojawiły się bowiem pierwsze recenzje konsolowej (Xbox One i PlayStation 4) wersji. Część z serwisów, w tym i my, wstrzymała się z wystawieniem finalnej noty do czasu sprawdzenia trybów wieloosobowych.

Alex Hunter kontynuuje swoją piłkarską przygodę w grze FIFA 18. - Recenzje gry FIFA 18 - ulepszona wersja poprzedniej odsłony - wiadomość - 2017-09-22
Alex Hunter kontynuuje swoją piłkarską przygodę w grze FIFA 18.
FIFA 18 w skrócie:
  1. gra sportowa od firmy Electronic Arts;
  2. ukaże się 29 września na konsolach Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360 i Switch oraz PC-tach;
  3. produkcja zbiera oceny na poziomie 8-9 punktów, choć recenzenci nie przetestowali jeszcze trybów sieciowych.

Na początek sprawdźmy, co recenzenci sądzą o Drodze do sławy: Powrocie Huntera, czyli kampanii fabularnej, będącej kontynuacją przygód młodego piłkarza Aleksa Huntera. Zgodnie z oczekiwaniami, jest ona większa, bohater trafia w różne zakątki świata i poznaje gwiazdy futbolu. Do tego można wpływać na jego wygląd, zmieniając m.in. fryzurę. W dalszym ciągu jest to jednak liniowa historia, w której dokonywane wybory nie mają większego znaczenia, ale mimo wszystko zapewnia kilka godzin naprawdę przyjemnej rozrywki.

Kampania jest jednak tylko dodatkiem do całej reszty. Najważniejszy jest gameplay, a ten dalej stoi na wysokim poziomie, aczkolwiek twórcy cały czas mają pole do popisu. Nie wszystkim podoba się system wykonywania rzutów rożnych, opierający się na zeszłorocznym rozwiązaniu. Narzeka na niego m.in. dziennikarz serwisu God is a Geek i nasz recenzent. Pojawiły się za to nowe animacje oraz większa kontrola nad piłką, zwłaszcza w przypadku świetnie wyszkolonych technicznie zawodników. Jednak nie tylko oni zyskali, gdyż gra rozpoznaje też inne cechy piłkarzy, np. siłę. Ponadto ułatwiono wykonywanie rzutów karnych, a nowy system transferowy jest zdecydowanie lepszy niż ten z poprzednich odsłon. FIFA 18 wygląda też lepiej niż poprzedniczka.

Jak widać, nowa odsłona piłkarskiej serii „Elektroników” to udana gra. Rewolucyjnych zmian jednak zabrakło i stanowi ona rozwinięcie znanych już mechanizmów, ale chyba nie spodziewaliśmy się niczego innego. Premiera produkcji odbędzie się 29 września 2017 roku. Osoby, które skuszą się na Edycję Ronaldo lub Edycję Ikony, otrzymają dostęp trzy dni wcześniej.

Wybrane recenzje gry: