Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2017, 13:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Divided We Fall - darmowe granie do piątku z okazji premiery

Ekipa KAVA Game Studio opublikowała pełną wersję strategii Divided We Fall. Jeżeli chcecie ją sprawdzić, to do najbliższego piątku możecie się nią bawić za darmo.

Divided We Fall na razie nie cieszy się wielkim zainteresowaniem graczy, ale być może darmowy tydzień i niska cena przekonają część z Was. - Divided We Fall - zadebiutowała strategia w realiach II wojny światowej - wiadomość - 2017-10-03
Divided We Fall na razie nie cieszy się wielkim zainteresowaniem graczy, ale być może darmowy tydzień i niska cena przekonają część z Was.

Wypuszczona we wrześniu 2016 roku w Steam Early Access gra strategiczna Divided We Fall ukazała się w pełnej wersji. Jeżeli szukaliście tego typu produkcji osadzonej w realiach II wojny światowej, to w najbliższym czasie chyba nie doczekacie się niczego lepszego, zwłaszcza że do 9 października tytuł kupicie w promocyjnej cenie. Gra sprzedawana jest obecnie za 9,74 euro (około 42 zł), ale to nie koniec dobrych wieści. Deweloperzy postanowili zachęcić graczy czymś jeszcze. Do najbliższego piątku w projekt można grać zupełnie za darmo. Oznacza to, że najpierw możecie go sobie bez przeszkód sprawdzić, a jeżeli się Wam spodoba, to kupicie go w obniżonej cenie.

  1. Zagraj w Divided We Fall za darmo
  2. Oficjalna strona gry Divided We Fall
Divided We Fall w skrócie:
  1. gra strategiczna w realiach II wojny światowej;
  2. pełna wersja ukazała się na komputerach osobistych;
  3. do piątku można w nią grać za darmo.

Divided We Fall jest interesującą strategią, w której kontrolujemy niewielki, liczący czterech żołnierzy oddział. Akcja rozgrywa się na stosunkowo małych planszach, a sukces lub porażka uzależnione są od tego, jak dobrze uda nam się wykorzystać elementy otoczenia i czy zaskoczymy czymś przeciwnika.

Produkcja przeznaczona jest do multiplayera, w którym toczymy pojedynki jeden na jednego. Deweloperzy zatroszczyli się jednak o bardziej rozbudowane opcje. W walce może bowiem uczestniczyć nawet 15 graczy po każdej ze stron, co przekłada się aż na 120 żołnierzy znajdujących się na polu walki. W takim przypadku musimy słuchać rozkazów dowódcy i ściśle współpracować z pozostałymi osobami.

Oprócz tego dostępny jest także specjalny tryb, w którym kooperujemy z innymi graczami, odpierając ataki przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Dodatkowo mamy do dyspozycji namiastkę singleplayera. Nie jest to co prawda pełnoprawna kampania fabularna, ale to zawsze coś.